پتنت جدید منتشر شده از گوشی رولی ال جی جزئیات بیشتری را نشان می‌دهد

شرکت ال جی به تازگی پتنتی در زمینه صفحه نمایش منعطف به ثبت رسانده است، در ادامه به بررسی تصاویر منتشر شده از پتنت گوشی رولی ال جی – LG Rollable می‌پردازیم.

مدت‌ها است که شایعه‌هایی درباره خروج شرکت ال جی از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند وجود دارد، اما امروز با انتشار تصاویری از پتنت گوشی رولی ال جی، تمام این شایعه‌ها تکذیب شده و به زودی شاهد عرضه گوشی رولی (Rollable) خواهیم بود. تبدیل گوشی هوشمند به یک تبلت زیاد هم موضوع عجیبی نیست، زیرا در گذشته شاهد عرضه گوشی‌هایی مانند گلکسی فولد بوده‌ایم، اما نحوه تبدیل گوشی رولی ال جی به تبلت می‌تواند جالب باشد.

شرکت ال جی می‌تواند با عرضه این دستگاه با گوشی‌های تاشو سامسونگ رقابت کند، اگر به ویدیوهای منتشر شده از این دستگاه دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که این گوشی دارای صفحه نمایش تاشو نیست، بلکه دارای یک صفحه نمایش منعطف کشویی است و همین موضوع باعث ‌می‌شود که دیگر خط وسط نمایشگرهای تاشو در گوشی جدید رولی ال جی وجود نخواهد داشته باشد.

گوشی رولی ال جی

اگر به این تصاویر منتشر شده از پتنت این گجت دقت کنید، متوجه خواهید شد که این گوشی دارای دو صفحه نمایش است، این دستگاه دارای یک صفحه نمایش رولی در پنل جلویی خود بوده و همچنین یک صفحه نمایش کوچک در پشت گوشی برای استفاده‌های عادی وجود دارد و به همین دلیل می‌توان گفت که این دستگاه شبیه گلکسی زد فولد ۲ سامسونگ است.

گوشی رولی ال جی

صفحه نمایش اصلی این گوشی منعطف و کشویی است و به نظر می‌رسد که دارای حاشیه‌های بسیار کمی خواهد بود. این در حالی است که صفحه نمایش دوم این دستگاه دارای حاشیه‌های بسیار زیادی بوده و همچنین قسمتی از این نمایشگر به علت وجود ماژول دوربین (همانند تصویر بالا) قابل استفاده نیست.

در این پتنت‌ها هیچ دکمه‌هایی برای کنترل میزان صدا و خاموش و روشن (دکمه پاور) کردن دستگاه وجود ندارد. در نتیجه این احتمال وجود دارد که کاربران به جای استفاده از دکمه‌های فیزیکی، با استفاده از لمس کردن لبه دستگاه این اقدامات را انجام دهند، با این وجود ال جی اولین شرکتی نخواهد بود که دکمه‌های پاور و کنترل صدا را حذف می‌کند.

همانطور که در این تصاویر مشاهده می‌کنید، گوشی جدید ال جی دارای دوربین سه گانه بوده و چینش آن‌ها به صورت عمود است. انتظار می‌رود این گوشی از دوربین فوق عریض (اولترا واید) استفاده کند.

گوشی رولی ال جی

عرضه این گوشی می‌تواند تحولی در دنیای بازی‌های گوشی‌های هوشمند ایجاد کند. با وجود انتشار این تصاویر از پتنت گوشی جدید ال جی، بازهم برخی از کاربران بر این باورند که احتمال خروج ال جی از بازار گوشی‌های هوشمند وجود دارد.