علاقه نیسان به همکاری در تولید اپل

علاقه نیسان به همکاری در تولید اپل کار بعد از لغو همکاری با هیوندای

در جدیدترین گزارش منتصب به خودرو اپل، مدیرعامل نیسان از علاقه این خودروساز ژاپنی به همکاری در تولید اپل کار خبر داده است.

شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان با توجه به نفوذ روزافزون تکنولوژی در صنعت خودروسازی، روز سه‌شنبه از علاقه خود برای همکاری در تولید اپل کار (اتومبیل کمپانی اپل) خبر داد. وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد، ماکوتو اوچیدا، مدیر عامل نیسان پرسشی را در خصوص همکاری با اپل در خصوص همکاری بالقوه با اپل مطرح کرده است. چرا که ظاهراً هیوندای از مذاکره با غول دنیای فناوری برای تولید یک اتومبیل کنار رفته است.

اوچیدا می‌گوید از آنجا که فناوری در حال تغییر صنعت خودروسازی است، ما نیاز داریم به ابتکارهای جدیدی دست بزنیم و با شرکت‌هایی همکاری کنیم که دانش کافی و تجربه خوبی داشته باشند.

گرچه این پرسش تأییدی برای انجام گرفتن مذاکرات نیست، اما نشان دهنده تمایل کمپانی نیسان به مشارکت در پروژه‌ای است که توسط دیگر خودروسازان رد شده است. نیسان در حال حاضر تولیدکننده یکی از محبوب‌ترین خودروهای الکترونیکی به نام Leaf است که بر پایه یک خودرو کراس اوور مفهومی به نام IMx طراحی شده است.

علاقه نیسان به همکاری در تولید اپل

نیسان Leaf

اظهارات مدیرعامل نیسان در حالی مطرح شده است که کمتر از یک هفته از انتشار گزارشی مبنی مذاکره اپل با چند شرکت خودروسازی ژاپنی برای تولید و عرضه خودرو اپل می‌گذرد. در آن گزارش آمده بود که اپل در حال مذاکره با شش خودروساز ژاپنی است. هوندا و مزدا می‌گویند که نمی‌توانند در این مورد اظهار نظر کنند، در حالی که میتسوبیشی ادعای ارتباط اپل با شرکت‌های خودروسازی ژاپنی را نادرست می‌داند. نیسان هم رسماً از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

بر اساس گزارش یکی از تحلیلگران به نام میو کاتو، با توجه به ظرفیت تولید اضافی نیسان در ایالات متحده، این خودروساز محتمل‌ترین گزینه برای مذاکرات جدی با اپل است. شایعات در خصوص تولید اپل کار طی هفته‌های گذشته و به خصوص بعد از انتشار خبر مذاکرات اپل با شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای، سرعت بیشتری پیدا کرده است.

این خودروساز در ابتدا مذاکرات با اپل را تلویحاً تأیید کرده بود، اما اکنون از صحبت‌های خودش عقب‌نشینی کرده است. گفته می‌شود روابط عمومی هیوندای نقش مهمی در به نتیجه نرسیدن مذاکرات اپل و هیوندای داشته است. این شرکت در روز دوشنبه طی بیانیه‌ای مذاکره با اپل در خصوص تولید اپل کار را رد کرد، اما می‌گوید علاقه‌مند است روی توسعه پلتفرم اتومبیل خودران این کمپانی کار کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*