واکسن کرونا

فایزر از عرضه ۲ میلیارد دوز واکسن کرونا تا پایان سال ۲۰۲۱ خبر داد

شرکت آمریکایی فایزر با هدف واکسیناسیون ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان قصد دارد حدود ۲ میلیارد دوز واکسن کرونا را تا پایان سال ۲۰۲۱ عرضه کند.

مایک مک درموت (Mike McDermott)، مدیر بخش زنجیره تامین جهانی شرکت فایزر اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرد در شرایطی که نگرانی‌های زیادی در خصوص شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا در کشورهای مختلف وجود دارد، می‌بایست با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود میزان واکسیناسیون مردم در مقابل ویروس کرونا را به میزان چشمگیری افزایش دهیم.

تولید ۲ میلیارد دوز واکسن کرونا پایان سال ۲۰۲۱

مدیر بخش زنجیره تامین جهانی شرکت فایزر در ادامه گفته‌های خود بیان کرد میزان تولید واکسن تا پایان سال ۲۰۲۱ از آن ۱.۳ میلیارد دوزی که پیش‌بینی کرده بودیم بسیار بیشتر خواهد بود. وی افزود ما با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود قصد داریم تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۲ میلیارد دوز واکسن تولید کنیم که با آن می‌توان ۱ میلیارد نفر را در سراسر جهان واکسینه کرد.

مایک مک‌درموت در ادامه با اشاره به اینکه طی این مدت روش‌های ساخت و توزیع سریع‌تر واکسن کرونا فایزر را مورد بررسی قرار خواهیم داد، گفت واکسن فایزر با روش فناوری mRNA ساخته شده است و به همین دلیل می‌توان با اعمال اصلاحاتی آن را برای تاثیرگذاری بهتر روی گونه‌های جدید آماده کرد. وی افزود نسخه جدید واکسن فایزر بدون تغییری در شبکه تولید به زودی تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چه فایده داره فقط واسه استفاده از ما بهترانه…..

    خودشون استفاده کردن واسه ملت ممنوع کردن