کشف یک خورشید جوان

کشف یک خورشید جوان که سه سیاره در مدار آن می‌گردند

ستاره شناسان از طریق ابزار TESS موفق به رصد یک خورشید جوان به نام TOI451 شده‌اند که سه سیاره با دمای بالا در مدار آن می‌گردند.

ستاره شناسان از طریق ابزار TESS موفق به رصد یک ستاره جوان به نام  TOI451 شده‌اند که سه سیاره با دمای بالا در مدار آن می‌گردند.

این ستاره از نظر ظاهری شبیه به خورشید است؛ اما خورشید ۴.۶ میلیارد ساله است درحالی که این ستاره جوان تنها ۱۲۰ میلیون سال عمر کرده است. محققان از طریق مطالعه این خورشید جوان درباره نحوه تشکیل منظومه شمسی اطلاعات زیادی را به دست آورده‌اند.

الیزابت نیوتون محقق ارشد این پژوهش عنوان کرد که ستاره جوان تازه کشف شده ۴۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد و این امر باعث می‌شود تا محققان به راحتی این منظومه را مورد بررسی قرار بدهند.

کشف یک خورشید جوان

طبق داده‌های به ‌دست آمده این ستاره حدود ۹۵ درصد از حجم خورشید را دارا می‌باشد و ۱۲ درصد از خورشید کوچک‌تر است. همچنین انرژی انتشاری TOI451 حدود دو سوم خورشید است.

طبق ادعای ستاره شناسان قدمت این ستاره ۱۲۰ میلیون سال است و از تخمین‌های قبلی هشت برابر جوان‌تر است. سن کم این خورشید جوان مطالعه نحوه شکل گیری منظومه، ستاره و تکامل آن را به امری راحت‌تر تبدیل می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*