حملات قلبی

حملات قلبی با ورزش نکردن به مرگ منتهی می‌شوند

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که احتمال مرگ فوری پس از حملات قلبی در افرادی که ورزش نمی‌کنند، نسبت به افرادی که ورزش می‌کنند بسیار بیشتر است.

تجزیه و تحلیل تحقیقات اخیر دانشمندان اروپایی نشان داده که یکی از دلایل بزرگ زنده نماندن افراد پس از حملات قلبی، ورزش نکردن است. طبق تحقیق منتشر شده در مجله اروپایی Preventative Cardiology، سبک زندگی افراد نقش مهمی در مرگ یا زنده ماندن ناشی از یک حمله قلبی را دارد.

تحقیقات گذشته ارتباط بین فاکتورهای مهم سبک زندگی مثل فعالیت‌های بدنی و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی که اصلی‌ترین دلیل مرگ در جهان است را ارزیابی کرده‌ بودند. اما این تحقیق جدید، تاثیر ورزش یا فقدان آن بر روی مرگ فوری افراد در اثر حملات قلبی را ارزیابی کرده است.

این تجزیه و تحلیل شامل اطلاعات حدود ۲۸۰۰۰ نفر از افرادی که هنگام جمع آوری اطلاعات سالم بودند و افرادی که در طول این دوره دچار حمله قلبی شده بودند، بود. اطلاعات شرکت کنندگان از کم تحرک‌ترین تا کسانی که بیشترین فعالیت بدنی را داشته‌اند، به چهار دسته تقسیم شد. در این تحقیق عوامل تاثیر گذار دیگری مثل BMI، میزان مصرف سیگار و دیابت نیز در نظر گرفته شد.

این مطالعه افرادی که طی ۲۸ روز پس از حمله قلبی فوت کرده‌اند را مورد بررسی قرار داد. از بین ۴۹۷۶ نفر، ۳۱۰۱ نفر بلافاصله بر اثر حمله قلبی فوت کردند. در این میان محققان ارتباط زیادی را بین خطر مرگ فوری و کمبود فعالیت بدنی یافتند. خطر مرگ فوری در افرادی که در زندگی کم تحرک بوده‌اند در مقایسه با شرکت کنندگانی که فعالیت بدنی متوسط یا بالایی داشتند، حدود ۳۳ الی ۴۵ درصد بیشتر بوده است. از این رو یافته‌ها نشان می‌دهند که ورزش منظم می‌تواند به حفظ افراد در برابر حملات قلبی کشنده کمک کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*