اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل

6 سایت جدید اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

6 سایت جدید اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل در ادامه طرح محرومیت‌زدایی ارتباطی در سیستان و بلوچستان نصب و راه‌اندازی شد.

اپراتور ایرانسل روند محرومیت‌زدایی ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان را در راستای اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات به صورت جدی پیگیری کرده و از ابتدای دی 99 همزمان با سفر مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان با همراهی دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در بخشی از این سفر، تیم‌های فنی ایرانسل با جدیت تمام، این سایت‌ها را یکی پس از دیگری در روستاهای این استان نصب و راه‌اندازی کردند.

نصب 6 سایت جدید اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل

اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل

اپراتور ایرانسل از روز پنجشنبه 16 بهمن تا سه شنبه 28 بهمن 99 توانست 6 سایت اختصاصی ایننترنت پرسرعت همراه را در 6 روستای استان سیستان و بلوچستان نصب و راه‌اندازی کند که با این طرح در مجموع 228 خانوار و 811 نفر جمعیت روستایی تحت پوشش قرار گرفتند. در این طرح 6 سایت اختصاصی در روستاهای گودل، کلدر، گو، کریم‌آباد، پیرمت و توجان در شهرستان‌های نیک‌شهر، فنوج و سرباز از محل بودجه USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نصب و راه‌اندازی شد تا خانوارها بتوانند از خدمات الکترونیک مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات از جمله سلامت، کشاورزی، آموزش، بهداشت و… در سطح ملی و جهانی استفاده کنند.

طرح ارائه اینترنت پرسرعت به روستاهای بالای 20 خانوار کشور و اتصال آنها به شبکه ملی اطلاعات بر اساس قانون برنامه ششم توسعه از محله بودجه USO طبق برنامه‌ریزی‌های ابلاغی به اپراتورها، در حال انجام است و کلیه این روستاها تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

اپراتور ایرانسل درعملکرد بهمن ماه خود از اول تا هشتم بهمن 99 توانست ۲۲ سایت اختصاصی در ۲۲ روستای استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی کند و ۱۱ سایت دیگر را نیز در بازه زمانی ۹ تا ۱۴ بهمن ماه 99 برای ۱۱ روستای دیگر راه‌اندازی کرد. در همین راستا وزیر ارتباطات با ارائه گزارشی در 9 بهمن 99 عملکرد اپراتور ایرانسل در استان سیستان و بلوچستان را عالی توصیف کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*