سرعت اینترنت در جهان

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در جهان ؛ بهبود نسبی سرعت اینترنت ایران

جدیدترین گزارش سرعت اینترنت در جهان نشان می‌دهد امارات و سنگاپور به ترتیب در صدر لیست پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل و ثابت جهان قرار دارند. سرعت اینترنت ایران نیز بهبود نسبی را تجربه کرده است.

جدیدترین گزارشی که توسط وب‌سایت Speedtest تا ماه ژانویه سال 2020 منتشر شده حاکی از است میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان 46.74 مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود اینترنت موبایل در جهان نیز 12.49 مگابیت برثانیه است.

سرعت اینترنت در جهان

در بخش اینترنت ثابت نیز میانگین سرعت دانلود در جهان 96.98 مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود 51.28 مگابیت برثانیه است.

جدیدترین وضعیت سرعت اینترنت در جهان

سرعت اینترنت در جهان

بر اساس گزارش منتشر شده تا ماه ژانویه 2021، امارات با سرعت 183.3 مگابیت برثانیه در جایگاه نخست، کره جنوبی با سرعت 171.26 مگابیت برثانیه در جایگاه دوم، قطر با سرعت 170.65 مگابیت برثانیه درجایگاه سوم، چین با سرعت 149.68 مگابیت برثانیه در جایگاه چهارم و عربستان سعودی با سرعت 115.84 مگابیت برثانیه در جایگاه پنجم پرسرعت ترین اینترنت موبایل جهان قرار دارند.

سرعت اینترنت در جهان

در بخش اینترنت ثابت نیز سنگاپور با سرعت ۲۴۷.۵۴ مگابیت‌برثانیه در جایگاه نخست، هنگ‌کنگ با سرعت ۲۲۹.۴۵ مگابیت‌برثانیه در جایگاه دوم، تایلند با سرعت ۲۲۰.۵۹ مگابیت‌برثانیه در جایگاه سوم، رومانی با سرعت ۱۹۸.۰۱ مگابیت‌برثانیه در جایگاه چهارم و دانمارک با سرعت ۱۹۰.۳۲ مگابیت‌برثانیه در جایگاه پنجم پرسرعت ترین سرعت اینترنت ثابت قرار دارند.

آخرین وضعیت سرعت اینترنت ایران

سرعت اینترنت در جهان

هم‌اکنون میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران به 26.09 مگابیت برثانیه رسیده و متوسط سرعت آپلود آن نیز 11.39 مگابیت برثانیه است که چنین ارقامی ایران را از میان 140 کشور در جایگاه 85 قرار می‌دهد. گفتنی است در ماه دسامبر میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل ایران 25.30 مگابیت برثانیه و سرعت آپلود آن نیز 11.39 مگابیت برثانیه بوده است. از این رو ایران در بخش اینترنت موبایل 3 پله رشد را تجربه کرده است.

سرعت اینترنت در جهان

همچنین میانگین سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران 19.42 مگابیت برثانیه و متوسط آپلود آن نیز 12 مگابیت برثانیه گزارش شده که ایران با چنین آماری از میان 175 کشور در جایگاه 131 قرار می‌گیرد. این در حالی است که سرعت دانلود اینترنت ثابت ایران در ماه دسامبر 18.33 مگابیت برثانیه و سرعت آپلود آن 11.13 مگابیت برثانیه بوده است. بنابراین ایران در بخش اینترنت ثابت 5 پله رشد کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. ایول امارات متحده عربی
    #امارات متحده بهشت زمینی

  2. والا سرعت 16 مگ ثابت داریم سرعت دانلود 2 هم نمیده موندم چجور حساب کردن پیشرفت کردیم، با نت موبایل هم نصف شب شده تهش به 10 مگ برای چند ثانیه رسیده
    عجب بابا عجب