دیجی پی

از درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی چه می‌دانید؟

درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی همان صفحه پرداختی است که در وب‌سایت دیجی‌کالا مورد استفاده قرار گرفته است. الگوریتم این درگاه طوری طراحی شده که تراکنش‌ها را بین درگاه‌های مختلف توزیع کرده و آن‌ها را بیشتر به‌سوی درگاه‌هایی هدایت می‌کند که عملکرد موفق‌تر و پایدارتری دارند.

درگاه پرداخت هوشمند (Smart IPG) یکی از محصولات شرکت نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان است که با نام تجاری دیجی‌پی شناخته می‌شود. این درگاه با هدف افزایش شانس پرداخت موفق در فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای آنلاین طراحی شده و آماده عقد قرارداد با آن‌هاست.

از مهم‌ترین امکاناتی که دیجی پی همراه درگاه پرداخت هوشمند خود در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، می‌توان به عرضه خدمات پرداخت‌یاری، پرداخت مبتنی بر کیف پول و پشتیبانی از خدمات بازپرداخت اشاره کرد. خدمات بازپرداخت به کیف پول و به شماره‌ شبا به صورت جامع و با یک ای‌پی‌آی (API) در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.

درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی چگونه کار می‌کند؟

درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی می‌تواند عملکرد درگاه‌های پرداخت مختلف را بررسی کرده و بهترین درگاه پرداخت را از میان آن‌ها انتخاب کند. درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی با توجه به معیارهای مختلفی از قبیل پایداری خدمات، موفقیت تراکنش و سرعت پاسخگویی به درگاه‌ها امتیاز می‌دهد. کیفیت کارکردشان را به‌صورت لحظه‌ای پایش کرده و متناسب با امتیاز کسب‌شده، حجم تراکنش‌‌ها را بین درگاه‌های مختلف تـقسیم می‌‌کند.

چگونگی کارکرد دقیق این درگاه این‌گونه است که به‌صورت لحظه‌ای آمار شش درگاه پرداخت اینترنتی از پی‌اس‌پی‌های مختلف را بررسی می‌کند. سپس با کنترل حجم تراکنش‌های هر درگاه، کاربرها را به تناسب امتیاز به‌سوی بهترین درگاه ممکن هدایت می‌کند.

امتیاز هر درگاهی با بررسی لحظه‌ای زمان دریافت توکن، زمان تأیید پرداخت، میزان ناهنجاری در نرخ درخواست‌های منقضی ناموفق، میانگین زمان پرداخت کاربر و چند معیار دیگر محاسبه می‌شود. این فرایند تاکنون، نرخ پرداخت‌های موفق وب‌سایت دیجی‌کالا را به میزان ۲درصد افزایش داده است.

درمورد شیوه تسویه حساب تراکنش‌های هر فروشگاه اینترنتی نیز براساس روال قانونی موجود در شبکه بانکی کشور و مطابق با سیکل واریزی شاپرک تعریف شده است. در واقع تسویه حساب دیجی‌پی، هیچ تفاوتی با درگاه‌های پرداخت مستقیم شرکت‌های پرداخت الکترونیک ندارد. پایانه و پذیرنده در درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی به‌نام کسب‌وکار طرف قرارداد هستند. حساب‌های تعریف شده برای هر پایانه هم به نام همان کسب‌وکار هستند.

البته اگر از درگاه پرداخت جامع دیجی پی (UPG) هم استفاده کنید، مبالغ واریزی از مسیر درگاه پرداخت مبتنی بر کیف پول به صورت خودکار و روزانه به حساب معرفی‌شده واریز خواهند شد. بنابراین در تسویه تراکنش‌های کیف پول هیچ تأخیری روبه‌رو نمی‌شوید و پول خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت می‌کنید.

درگاه پرداخت هوشمند دیجی پی از درگاه‌های پرداخت شرکت‌های پرداخت الکترونیک سداد، به‌پرداخت ملت، پرداخت نوین آرین، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان و شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد پشتیبانی می‌کند. درحقیقت با پیاده‌سازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی، از خدمات پرداخت همه این پی‌اس‌پی‌ها به‌صورت هم‌زمان بهره‌مند خواهید شد.

چگونه می‌توان درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی را راه انداخت؟

برای راه‌اندازی درگاه پرداخت هوشمند، ابتدا فرم درخواست را در وب‌سایت دیجی پی پر می‌کنید. کارشناس‌های دیجی‌پی درخواست شما و وضعیت وب‌سایت یا اپلیکیشن مورد نظر را بررسی می‌کنند. سپس با شما تماس می‌گیرند تا اطلاعات و مدارک تکمیلی را برای دیجی پی ارسال کنید. بعد از بررسی اطلاعات، مستندات فنی را برای شما ارسال کرده و اقدامات لازم در محیط تست دیجی‌پی را پیاده‌سازی می‌کنند. در نهایت قرارداد همکاری با دیجی پی امضا شده و فرم پذیرندگی شرکت‌های پرداخت الکترونیک را تکمیل می‌کنید. با کمک کارشناس‌های دیجی‌پی درگاه پرداخت هوشمند را در محیط عملیاتی راه‌اندازی کرده و از خدمات هوشمند و نوآورانه در زمینه پرداخت استفاده می‌کنید.

در طی مدت انجام امور اداری اخذ درگاه پرداخت هوشمند نیز می‌توانید در محیط آزمایشی دیجی‌پی، مستندات فنی را پیاده‌سازی کرده و تراکنش‌های آزمایشی انجام بدهید. با این روش، از درستی عملکرد زیرساخت نرم‌افزاری خود روی سامانه‌های پرداخت دیجی‌پی مطمئن می‌شوید.

دیجی پی با تجربه موفقی که در دیجی‌کالا داشته، اکنون آماده است درگاه پرداخت هوشمند خود را به همه فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای آنلاین عرضه‌کننده کالا و خدمات ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این درگاه پرداخت، به وب‌سایت رسمی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی مراجعه کنید.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*