سری هواوی پی 50

سری هواوی پی ۵۰ از سنسور یک اینچی IMX800 ساخته سونی استفاده خواهند کرد

نخستین سنسور دوربین یک اینچی سونی در مراحل پایانی تولید است. حال طبق خبرها، سری هواوی پی ۵۰ – Huawei P50، اولین گوشی‌هایی خواهند بود که از سنسور یک اینچی IMX800 سونی استفاده خواهند کرد.

طبق گفته فاش کننده، RODENT950 به زودی نخستین حسگر ۱ اینچی مخصوص تلفن‌های همراه ساخته می‌شود و پرچمداران سری هواوی پی ۵۰ اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که از آن بهره می‌برند. این سنسور، Sony IMX800 است و احتمالا در ماه آپریل (اواخر فروردین) رونمایی خواهد شد.

اطلاعاتی که درز پیدا کرده است، مشخصات دوربین این گوشی‌ها را نشان می‌دهد. گوشی برتر پرچمدار سری پی، که احتمالا پی ۵۰ پرو پلاس خواهد بود، از یک لنز واید، یک لنز اولترا واید، یک لنز تله و لنز پریسکوپ بهره خواهد برد. علاوه بر این‌ها، شاهد یک سنسور سه بعدی ToF (دوربین مدت پرواز) خواهیم بود.

مدل بعدی پرچمداران هواوی، P50 Pro خواهد بود که استفاده از لنز پریسکوپ در این محصول نیز دیده می‌شود اما خبری از لنز تله و ToF نخواهد بود. در پایان، مدل عادی P50 نیز دارای سنسورهای واید، اولترا واید و تله خواهد بود.سری هواوی پی 50

اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم، همان گونه که در سری پی ۴۰ هر سه محصول دارای لنز ۱/۱.۲۸ اینچی IMX700 سونی بودند، احتمالا دوربین اصلی هر سه پرچمدار آینده هواوی نیز IMX800 یک اینچی خواهد بود. طبق اطلاعات غیر رسمی، در اواخر ماه مارس، سری هواوی پی ۵۰ رونمایی خواهند شد.

فاش کننده معتقد است که سنسور Sony IMX800 همانند IMX700 دارای رزولوشن ۵۰ مگاپیکسلی و فیلتر رنگی RYYB خواهد بود. این سنسور برای رقابت با GN2 سامسونگ که سنسوری ۵۰ مگاپیکسلی و ۱/۱.۱۲ اینچی است و از تکنولوژی Dual Pixel AF  بهره می‌برد، راهی بازار خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. عالی
    سنسور دوربین فقط و فقط سونی
    #سونی پادشاه صوت و تصویر