خودرو الکتریکی هواوی

خودرو الکتریکی هواوی در اواخر سال جاری تولید خواهد شد

هواوی قصد دارد در بخش خودروهای برقی نیز فعالیت موفقی داشته باشد. طبق خبرها، خودرو الکتریکی هواوی در اواخر سال جاری تولید خواهد شد.

در این مدت، بخش موبایل هواوی از ممنوعیت‌های مختلف دولت ایالت متحده، رنج زیادی تحمل کرده است و به همین دلیل، سبد محصولات این کمپانی متنوع‌تر شده است. به عنوان مثال در ماه‌های اخیر، این کمپانی بر روی گجت‌های پوشیدنی و لوازم جانبی صوتی، تمرکز بیشتری نسبت به قبل داشته است.

گزارش‌های جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد هواوی قصد دارد اتومبیل‌های برقی را با نام تجاری خود تولید کند و ممکن است همین امسال نیز قبل از پایان سال جاری، شاهد عرضه شدن برخی از مدل‌ها به بازار باشیم. خودرو الکتریکی هواوی در حال حاضر، در مرحله طراحی داخلی است و این کمپانی کار با تامین کنندگان را آغاز کرده است.خودرو الکتریکی هواوی

گفته می‌شود ریچارد یو، رییس گروه تجاری مصرف کنندگان کمپانی هواوی که مسئول رشد چشمگیر این کمپانی در بازار تلفن‌های هوشمند بود، تمرکز خود را بر روی خودروهای برقی منعطف کرده است. او قصد دارد بخش عمده بازار را هدف قرار دهد پس باید منتظر تولید محصولات با قیمت مناسب از هواوی در این بازار باشیم.

طبق شایعات، هواوی در حال مذاکره با یک نهاد دولتی در چین، Changan Automobile و همچنین BluePark New Energy Technology برای همکاری در این بخش است. همچنین این کمپانی قصد دارد با سایر خودروسازان ارتباط برقرار کند تا از کارخانه‌های آن‌ها، برای ساخت خودروی الکتریکی خود بهره ببرد.

در سمت دیگر ماجرا اما، یکی از سخنگوهای هواوی برنامه تولید اتومبیل برقی را رد کرده و مدعی شد هواوی وسیله نقلیه تولید نخواهد کرد. او می‌گوید:

کمپانی Huawei، سازنده اتومبیل نیست. با این وجود، ما قصد داریم از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) اجزای دیجیتالی اتومبیل‌ها را ارائه دهیم تا به عنوان یکی از تولید کنندگان تجهیزات اصلی، برای ساخت وسیله‌های نقلیه بهتر به شرکت‌ها کمک کنیم.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که در نهایت، هواوی در این بخش چه اقداماتی را انجام خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*