تعرفه اینترنت پیام رسان های داخلی

کاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت پیام رسان های داخلی

طبق مصوبه جدید مجلس نرخ تعرفه اینترنت پیام رسان های داخلی ۲۰ درصد ارزان شد و از این پس هزینه اینترنت آنها یک پنجم پیام رسان های خارجی خواهد بود.

طبق مصوبه جدید مجلس دولت مکلف است که نرخ تعرفه اینترنت برای استفاده از پیام رسان های داخلی را ۲۰ درصد تعرفه پیام رسان‌های خارجی تعیین کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت دوم شنبه ۹ اسفند قوه مقننه و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال۱۴۰۰، موافقت خود را با الحاق یک ردیف به بند الحاقی (۲) تبصره ۱۸ ماده واحده این لایحه اعلام کردند.

اینترنت پیام رسان های داخلی ارزان شد

در ردیف الحاقی به بند مذکور عنوان شده است که دولت وظیفه دارد تا تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام رسان های داخلی ۲۰ درصد پیام رسان‌های خارجی تعیین و وصول نماید. جعفر قادری نماینده مردم شیراز به‌عنوان پیشنهاد دهنده عنوان کرد که به منظور حمایت از پیام رسان های‌ ایرانی نرخ تعرفه پیام رسان‌ها یک پنجم پیام رسان‌های خارجی خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در ادامه بیان کرد که یکی از مهم‌ترین نکات این است که با وجود پیشرفت در زمینه طراحی نرم افزارها و پیام رسان های داخلی، هیچ حمایتی از جانب دولت در این زمینه انجام نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد که برای افزایش استقبال مردم از پیام رسان‌های ایرانی و استفاده بیش‌تر از آن‌ها باید این کاهش هزینه صورت پذیرد.

نمایندگان در نشست شنبه ۹ اسفند همچنین موافقت خود را با ردیف‌های ۱ و ۲ بند الحاقی تبصره ۸ نیز اعلام کردند. در این بند الحاقی بیان شده است که برای جمع‌آوری نقدینگی سرگردان مردمی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند نسبت به واگذاری مجوزها و معادن تعطیل در اختیار خود در قالب شرکت‌های سهامی عام پروژه از طریق بازار سرمایه اقدام کند.

آیین نامه اجرایی بند مذکور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شده و با تأیید شورای عالی بورس به اجرا گذاشته می‌شود.

همچنین هرگونه نقل و انتقالات دارایی به/ از شرکت‌های سهام عام پروژه، صندوق‌های سرمایه گذاری غیر مستقیم یا صندوق‌های سرمایه گذاری اعم از پروژه، زمین و ساختمان، املاک و مستغلات از پرداخت نقل و انتقال مالیات معاف است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زحمت کشیدن هزینه اینترنت و واقعا زیاد کردن