پاگانی هوایرا R

پاگانی هوایرا R معرفی شد؛‌ ابر خودرو 838 اسب بخاری ایتالیایی

پاگانی هوایرا R معرفی شد. هایپرکار جدید پاگانی ویژه پیست طراحی شده و از یک موتور 12 سیلندر 838 اسب بخاری بهره می‌برد. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت پاگانی پس از انتشار تیزرهای مختلف سرانجام به صورت رسمی از هوایرا R پرده برداشت. پاگانی محصول جدید خود را خودرویی اصیل، پرشور، نیرومند و فریبنده معرفی کرده است. پاگانی هوایرا R در دل خود از یک پیشرانه 12 سیلندری جدید بهره می‌برد. گفتنی است این خودرو فقط اجازه حضور در پیست را دارد.

مشخصات پاگانی هوایرا R

پاگانی هوایرا R

موتور 12 سیلندر جدید پاگانی هوایرا R به صورت کامل طی همکاری با شرکت HWA AG توسعه پیدا کرده است. این موتور که از نوع تنفس طبیعی با حجم 6 لیتری بوده به عنوان سبک‌ترین و قوی‌ترین موتور ۱۲ سیلندری آماده پیست در تاریخ محسوب می‌شود. این پیشرانه قادر به تولید قدرتی برابر با ۸۳۸ اسب بخاری و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری است.

پاگانی هوایرا R

این موتور 198 کیلوگرمی طی مدت 2 سال ساخته شده است و ردلاین آن به 9 هزار دور در دقیقه خواهد رسید. همچنین این پیشرانه از سیستم تزریق مستقیم ۲۰۰ باری بهره می‌برد و پرفورمنسی بهینه را ارائه می‌کند. یک گیربکس 6 سرعت سکونشئال جدید نیروی این پیشرانه را به چرخ‌ها منتقل خواهد کرد. وزن این گیربکس 80 کیلوگرم بوده و به کلاچ مسابقه‌ای مجهز است تا فرایند زمان تعویض دنده بسیار کوتاه و با دقت بالا باشد.

پاگانی هوایرا R

طراحان برای پاگانی هوایرا R یک سیستم اگزوز اسپرت با 4 خروجی در نظر گرفته‌اند که این سیستم از پوشش سرامیکی و لوله‌هایی با ضخامت کمتر از مدل‌های جاده‌ای بهره می‌برند. طبق اعلام پاگانی، طول لوله‌ها به میزانی در نظر گرفته شده تا صدای این خودرو همانند خودروهای فرمول 1 باشد. البته امکان محدود کردن صدای تولیدی از این خودرو نیز وجود خواهد داشت.

پاگانی هوایرا R

برای این هایپرکار مونوکوک جدیدی در نظر گرفته شده که از جدیدترین تکنولوژی‌های کامپوزیت و صندلی‌های یکپارچه برای حداکثر حفاظت بهره می‌برد. پاگانی هوایرا R به ساختارهای جانبی جذب شوک ویژه، رول بار و فریم جلوی آلیاژی نیز مجهز شده است. چنین تغییرات باعث شده‌اند تا پاگانی هوایرا R نسبت به مدل جاده‌ای خود با افزایش ۱۶ درصدی استحکام پیچشی و افزایش ۵۱ درصدی استحکام خمشی مواجه شود. چنین ساختاری وزن این هایپرکار را نیز کاهش داده و وزن خشک این خودرو فقط 1050 کیلوگرم است.

پاگانی هوایرا R

طراحان روی پرفورمنس این خودرو تمرکز داشته‌اند و این موضوع در بدنه خودرو نیز قابل مشاهده است. در واقع شرکت پاگانی قصد داشت با این خودرو به داون فورس ۱۰۰۰ کیلوگرمی در سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. از این رو برای آن دو ورودی هوای جدید در نظر گرفته شده که باعث رسیدن هوای خنک به ترمزهای جلو و انتقال هوای اضافی از کناره‌ها می‌شود.

پاگانی هوایرا R

روی کاپوت پاگانی هوایرا R نیز شاهد ورودی‌های هوای جدیدی هستیم که پایداری خودرو را بهبود می‌بخشند. ورودی‌های بالای چرخ‌ها هم باعث عبور بهتر هوا خواهند شد. از سایر ویژگی‌های ظاهری این خودرو می‌توان به ورودی هوای جدید روی سقف، دیفیوزری بزرگ و بال عقب جذاب اشاره کرد. رینگ‌های آلومینیومی فورج کاری شده APP با ابعاد ۱۹ اینچی در کنار لاستیک‌های ویژه پیرلی پی زیرو توانستند به خوبی این خودرو را جذاب نشان دهند. علاوه بر جذابیت، این رینگ و لاستیک‌ها حداکثر دقت و حس کنترل را حتی به رانندگان غیر حرفه‌ای ارائه خواهند داد. همچنین دیسک‌های ترمز کربن سرامیکی برمبو با ۶ پیستون و لنت‌های مسابقه‌ای وظیفه توقف این هایپرکار را بر عهده دارند.

پاگانی هوایرا R

برای این خودرو سیستم تعلیق ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که از نوع دوبل جناغی مستقل با فنرهای پیچشی و جذب‌کننده‌های شوک فعال با کنترل الکترونیکی است. این سیستم تعلیق از قطعات آلومینیومی فورج کاری شده نیز برخوردار بوده و به ژئومتری جدیدی مجهز است. طبق اعلام پاگانی، این سیستم تعلیق دقت رانندگی فوق‌العاده‌ای را به همراه خواهد داشت و باعث بهینه شدن دقت فرمان و نهایت چسبندگی می‌شود.

پاگانی هوایرا R

با توجه به اینکه در پیست همواره احتمال تصادف وجود دارد، شرکت پاگانی محصول جدید خود را طبق قوانین فیا برای خودروهای GT طراحی کرده است. در همین راستا برای این خودرو یک قفس ایمنی هوی دیوتی به شکل یکپارچه با مونوکوک مرکزی در نظر گرفته شده که ساختارهای جذب ویژه‌ای را شامل می‌شود و جنس آن نیز از متریال کامپوزیتی است. در کابین نیز برای افزایش ایمنی از صندلی‌های دارای اتصال ۶ نقطه‌ای با متریال ضد آتش نومکس استفاده شده است. همچنین پاگانی هوایرا R از سیستم آتش‌خاموش‌کن اتوماتیک و پشت‌سری‌های فیبر کربنی بهره می‌برد.

از سایر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به یک نمایشگر موتور اسپرت قابل شخصی‌سازی و پدال‌های تنظیم شونده، ضبط کننده داده‌ها و پانل کنترل دوم در کنسول مرکزی اشاره کرد؛ با این پانل می‌توان به چراغ‌ها، نقشه موتور، سیستم تعلیق و انتخاب‌گر بالانس ترمز دسترسی پیدا کرد. پاگانی هوایرا R فقط در 30 دستگاه به تولید خواهد رسید که قیمت پایه هر دستگاه حدود 2.6 میلیون یورو است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*