تایید هویت دو مرحله ای واتساپ

چگونه می‌توان تایید هویت دو مرحله ای واتساپ را در گوشی های اندرویدی فعال کرد؟

اگر شما قصد فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله ای واتساپ را در گوشی اندرویدی خود دارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که تا انتها ما را همراهی کنید.

تایید هویت دو مرحله ای واتساپ (Two-Step Verification) یک  قابلیت امنیتی است که از طریق فعال کردن آن هر کاربری که قصد داشته باشد به اکانت شما ورود پیدا کند، باید علاوه بر ارائه رمز عبور شما از یک فیلتر ثانویه نیز عبور کند. به عبارت دیگر هر شخص و حتی شما برای ورود به اکانت خود باید دو مرتبه هویت خود را تأیید کنید. فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای واتساپ می‌تواند شانس افراد دیگر را برای ورود به اکانت شما و سوءاستفاده از آن به صفر برساند. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما نسبت به تایید هویت دو مرحله‌ای اقدام کنید.

اما چگونه می‌توان تایید هویت دو مرحله ای واتساپ را در گوشی های اندرویدی فعال نمود؟ انجام این کار بسیار آسان است. شما تنها با سپری کردن چند مرحله ساده در گوشی یا تبلت خود می‌توانید نسبت به این کار اقدام کنید.

روش فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای واتساپ اندروید

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله ای در گوشی های اندرویدی هیچ سختی خاصی ندارد. برای انجام این کار لازم است تا مراحل زیر را طی کنید.

۱- ابتدا برنامه واتساپ (WhatsApp) را به اجرا درآورید.

۲- روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

۳- گزینه Settings را لمس کنید تا از این طریق منوی تنظیمات به نمایش دربیاید.

۴- گزینه Account را انتخاب کنید.

تأیید هویت دو مرحله ای واتساپ

۵- اکنون روی گزینه Two-Step Verification کلیک کنید تا دستور فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله‌ای صادر شود.

۶- در صفحه بعدی گزینه Enable را انتخاب کنید.

تأیید هویت دو مرحله ای واتساپ

۷- سریعا پس از انتخاب گزینه Enable از شما درخواست می‌شود که رمز عبور ۶ رقمی را وارد کنید. این کار را انجام دهید و در صفعه بعدی نیز همان رمز ۶ رقمی مشابه را وارد نمایید.

۸- بعد از انجام این کار باید آدرس ایمیلی ریکاوری را وارد کنید تا اگر زمانی رمز عبور خود را از خاطر بردید، از طریق آدرس ایمیل بتوانید آن را بازیابی کنید. می‌توانید با انتخاب گزینه آبی رنگ Skip از انجام این مرحله انصراف دهید.

۹- چنانچه آدرس ایمیل خود را در مرحله قبلی وارد نکرده باشید و روی گزینه Skip کلیک کرده باشید، قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای واتساپ شما فعال می‌گردد. در این شرایط کد ارائه ۶ رقمی که انتخاب کرده‌اید به عنوان بخش دوم تأیید هویت در راستای ورود به اکانت شما ضروری می‌شود.

تأیید هویت دو مرحله ای واتساپ

اما اگر آدرس ایمیلی را برای بخش ریکاوری رمز ۶ رقمی تایید هویت دو مرحله ای واتساپ وارد کرده باشید، باید کدی که به ایمیل شما ارسال می‌شود را در مرحله بعدی واتساپ وارد نمایید و بعد از آن فرآیند فعال کردن تأیید هویت دو مرحله ای واتساپ در گوشی های اندرویدی به همراه تعیین ایمیل ریکاوری به اتمام می‌رسد. در مرحله پایانی با انتخاب هر یک از گزینه‌های Change Passcode، Disable و Change email address می‌توانید به ترتیب لغو مجوز تایید هویت دو مرحله‌ای، تغییر رمز ۶ رقمی مرحله دوم یا تغییر ایمیل ریکاوری را صادر نمایید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*