تاخیر در عرضه نسخه موبایل سیستم عامل ویندوز ۱۰

همانطور که میدانید مایکروسافت ویندوز ۱۰ را با تمام دیوایس ها یکپارچه کرده و این سیستم عامل قرار است یک پلتفرم یک دست برای انواع گجت ها از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها گرفته تا تبلت ها و گوشی های موبایل باشد. پیش از این تری مایرسون ، مدیر بخش ویندوز کمپانی مایکروسافت اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ از تابستان و در ۱۹۰ کشور دنیا و به ۱۱۱ زبان مختلف عرضه خواهد شد.اما آنطور که پیداست ، تمرکز و هدف اصلی مایکروسافت این است که هر چه زودتر سیستم عامل ویندوز ۱۰ را برای کامپیوترهای شخصی منتشر کند و ظاهرا تابستان امسال قرار نیست ویندوز ۱۰ را بر روی گوشی های موبایل مشاهده کنیم.اما علت این تاخیر چیست ؟

دیروز در Build 2015 مدیر بخش سیستم عامل ویندوز جوئی بلفیرود(Joe Belfiore) از طرف مایکروسافت در مورد زمان عرضه این نسخه در گجت های مختلف توضیح داد. وی گفت که نسخه موبایلی سیستم عامل ما هنوز به پیشرفتگی نسخه کامپیوترهای خانگی نیست و تجربه نسخه فوق ابتدا برای کاربران خانگی اتفاق خواهد افتاد.

windows-10-phone-1

او همچنین ادامه داد که گجت‌ها و با لطبع امکاناتی وجود دارند که زمان به‌روزرسانی آن‌ها همزمان نخواهد بود اما در ادامه هم قرار گرفته‌اند. بلیفورد ادامه داد که در نگاه کلان، اولویت ما موج گسترده به‌روزرسانی نسخه ۱۰ ویندوز به این شکل است و پس از آن تلفن‌های هوشمند، هولو لنز(HoloLens)، ایکس باکس و سرفیس هاب قرار گرفته‌اند.

هرچند که چندان مایه شگفتی نبود، اگر به خاطر داشته باشید پیش از این و در عرضه نسخه ۸.۱ ویندوز اتفاق مشابهی برای این سیستم عامل در کامپیوترهای خانگی و بعد از آن تلفن‌های هوشمند افتاد. اما از گفته‌های فوق می‌توان نتیجه گرفت که مایکروسافت احتمالا تا اواخر تابستان دست به معرفی هیچ پرچم‌داری در میان تلفن‌های هوشمند با سخت افزار شگفت‌آور نخواهد زد.

مایکروسافت که در تقویم رونمایی‌های خود بیش از یک سال را بدون حضور پرچم‌داری جدی در بازار فعلی سپری کرده است به نظر به سیستم عامل تازه خود بسیار مطمئن بوده و این در حالی است که در طول همین مدت اپل، ال‌جی، سامسونگ و حتی بلک‌بری دست به معرفی پرچم‌دارانی دوست داشتنی زده‌اند. حال باید دید مایکروسافت چه خواهد کرد.

منبع : wmpoweruser

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*