احراز هویت دو عاملی

گوگل احراز هویت دو عاملی را به صورت پیش‌فرض برای کاربران فعال خواهد کرد

گوگل در راستای افزایش ایمنی حساب‌ کاربران خود قصد دارد به زودی احراز هویت دو عاملی را به صورت پیش‌فرض برای آنها فعال کند.

شرکت گوگل اعلام کرد احراز هویت دو مرحله ای را برای ایمن‌سازی حساب کاربران خود به صورت پیش‌فرض ارائه خواهد کرد. این غول فناوری از سال ۲۰۱۹ نیز گزینه‌ای را برای گوشی های اندرویدی در نظر گرفت که به عنوان یک کلید امنیتی عمل می‌کند. ارائه احراز هویت دو عاملی به صورت پیش‌فرض یک طرح آینده‌نگرانه از سوی گوگل محسوب می‌شود که به واسطه آن به پسورد نیازی نخواهد بود.

ارائه احراز هویت دو عاملی توسط گوگل

احراز هویت دو عاملی

گوگل با انتشار یک پست وبلاگی اعلام کرد اگر حساب‌های کاربری افراد به صورت کامل پیکربندی شده باشد، قابلیت احراز هویت دو مرحله ای به زودی برای آنها ارائه خواهد شد. کاربران با فعال‌سازی این ویژگی روی گوشی خود پیامی دریافت خواهند کرد و به واسطه آن می‌توانند مجاز بودن ورود به حساب کاربری گوگل را به تایید برسانند.

مارک ریشر، مدیر ارشد بخش مدیریت محصولات گوگل در خصوص این ویژگی عنوان کرد استفاده از گوشی موبایل برای ورود به حساب کاربری به عنوان یک روش احراز هویت ایمن‌تر از پسورد محسوب می‌شود. گفتنی است در صورت مناسب نبودن احراز هویت دو عاملی برای برخی از کاربران، آنها می‌توانند با استفاده از کلیدهای امنیتی فیزیکی نظیر YoubiKey یا سرویس Titan گوگل به ایمن‌سازی حساب کاربری خود بپردازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*