اینستاگرام بخش جدیدی را برای نمایش ضمیر جنسیتی کاربران اختصاص داد

نمایش ضمیر جنسیتی در اینستاگرام ویژگی جدید این شبکه اجتماعی محبوب است. کاربر با استفاده از این بخش می‌تواند ضمیر جنسیتی موردنظر خود را به پروفایلش اضافه کند.

تا الان، اگر کسی قصد داشت جنسیت خود را در بیوی اینستاگرامش بیاورد، باید از فضای محدود ۱۵۰ کاراکتری بیو استفاده می‌کرد. این شبکه اجتماعی متوجه شد که این کار محدودیت بیشتری در فضای بیوگرافی کاربران ایجاد می‌کند. پس؛ بخش نمایش ضمیر جنسیتی را به اینستاگرام افزود.

طبق گزارش The Verge، این غول شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است که در حال اضافه کردن یک بخش اختصاصی به این موضوع هستند تا افرادی که مایل‌اند بتوانند ضمیر جنسیتی خود را در سمت راست اسمشان اضافه کنند. این ضمایر به رنگ خاکستری نمایش داده می‌شوند (she/her برای خانم‌ها و he/his برای آقایان).

نمایش ضمیر جنسیتی در اینستاگرام

از این طریق فضای بیوگرافی شما برای نوشتن سایر علاقه مندی هایتان باز می‌شود و همچنین باعث می‌شود تا افراد بدون هیچ حس ناخوشایندی و کاملاً طبیعی جنسیت خود را عنوان کنند.

از دیروز، این امکان در اختیار کاربران قرار گرفته است که می‌توانند حداکثر چهار ضمیر جنسیتی را به پروفایل خود اضافه کنند؛ همچنین، کاربر می‌تواند انتخاب کند که ضمایر در نمایش عموم قرار بگیرد یا فقط برای دوستانش قابل مشاهده باشد. اگر کسی زیر ۱۸ سال باشد، این تنظیمات به طور خودکار برای او فعال می‌شود.

نمایش ضمیر جنسیتی در اینستاگرام

از لیست کامل ضمیرها اطلاعاتی در دسترس نیست، اما آنچه که تاکنون می‌دانیم این است که این ویژگی در حال حاضر فقط در چند کشور فعال شده است و حتی نمی‌دانیم که این کشورها کدام هستند.

علاوه بر این، اگر ضمایر مورد نظر شما در لیست از پیش تعیین شده اینستاگرام قرار ندارد، می‌توانید با پر کردن فرمی از بخش Help Center اینستاگرام، درخواست خود را مبنی بر اضافه کردن ضمیر ثبت کنید.

نمایش ضمیر جنسیتی در اینستاگرام

اکثر افراد ترجیح می‌دهند که جنسیتشان در حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی‌شان مشخص باشد. هدف از این امر عادی سازی بحث جنسیتی است و اینکه اگر کسی قصد دارد جنسیت خود را عنوان کند خیلی عجیب و غیرطبیعی به نظر نرسد.

اینستاگرام در حالی اقدام به اختصاص بخش جنسیت کرده است که فیسبوک در سال ۲۰۱۴ این کار را کرده بود. لینکدین نیز دو ماه پیش این ویژگی را به پلتفرم خود اضافه کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*