زیرساخت های مخابراتی

کشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی خود همچنان هواوی را انتخاب می‌کنند

افزایش قراردادهای هواوی در حوزه مخابراتی نشان می‌دهد کشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی خود همچنان Huawei را انتخاب می‌کنند.

هواوی که به عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی در جهان شناخته می‌شود در سال 2021 میلادی نیز در کشورهای مختلف چندین قرارداد برای گسترش شبکه‌های مخابراتی به امضا رسانده که این موضوع علاوه بر اینکه برای این شرکت در بخش مخابراتی رشد درآمدی را به همراه داشته است، نشان می‌دهد محدودیت‌های تجاری که آمریکا علیه هواوی وضع کرده است نتوانسته مانع همکاری کشورهای بزرگ با این شرکت چینی شود.

هواوی انتخاب برتر کشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی

از اصلی‌ترین حوزه‌های کاری شرکت هواوی می‌توان به توسعه و راه‌اندازی زیرساخت های مخابراتی نظیر شبکه‌های 5G اشاره کرد. این شرکت چینی توانست با وجود محدودیت‌هایی که آمریکا علیه آن در نظر گرفته همچنان به انتخاب برتر کشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی تبدیل شود.

زیرساخت های مخابراتی

جدیدترین گزارش مالی هواوی در سه ماهه اول سال 2021 نشان می‌دهد این شرکت به درآمدی برابر با 23.4 میلیارد دلار دست پیدا کرده که کسب‌وکار مخابراتی بخش مهمی از آن را شامل می‌شود. بر اساس این گزارش مالی، رشد پیوسته بخش مخابراتی هواوی همچنان ادامه دارد و این شرکت توانست با وجود محدودیت‌ها فعالیت‌های خود را در حوزه زیرساخت های مخابراتی و شبکه‌های 5G گسترش دهد.

همچنین طبق گزارشی که فایننشال تایمز منتشر کرده، شرکت هواوی طی بازه زمانی فروردین 1385 تا به امروز بیش از 70 قرارداد همکاری و توسعه صنایع اتوماسیون و مخابرات را در 41 کشور به امضا رسانده است. از جمله مفاد این قراردادها می‌توان به راه‌اندازی زیرساخت‌های ابری، ایجاد بسترهای توسعه برای خدمات دولت الکترونیک، صدور مجوز‌ها، خدمات سلامتی و ثبت اسناد رسمی اشاره کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از کشورهای جهان برای راه‌اندازی سامانه‌های حساس خود نظیر سرویس‌های اطلاعات هویتی، پرونده‌های پزشکی، مالیات، دارایی و همچنین مکاتبات قضایی از زیرساخت‌های دولت الکترونیک و خدمات ابری هواوی استفاده می‌کنند. امضای چنین قراردادهایی از سوی کشورها مختلف نشان می‌دهد سرویس‌های هواوی از امنیت بالایی برخوردارند و کشورها اعتماد زیادی به این شرکت چینی دارند.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین قراردادهای مخابراتی جدیدی را برای توسعه و پشتیبانی زیرساخت‌ها و تجهیزات ارتباطی با شرکت هواوی امضا کردند. گسترش همکاری کشورهای مختلف با هواوی و افزایش تعداد قراردادهای منعقد شده توسط کشورهای بزرگ با این شرکت چینی به ویژه از سال 2018 تا به امروز حاکی از آن است که ادعای دولت آمریکا در مورد خطرهای امنیتی تجهیزات هواوی بی‌اساس بوده و مانعی برای همکاری کشورها با هواوی نخواهد بود.

حفظ حریم خصوصی اولویت هواوی است

زیرساخت های مخابراتی

شرکت هواوی به عنوان تامین‌کننده خدمات و زیرساخت‌های ابری و مخابراتی با انتشار بیانیه‌ای به مشتریان خود اعلام کرد این شرکت به هیچ عنوان اطلاعات کاربران را جمع‌آوری، ذخیره یا کنترل نمی‌کند. هواوی بارها تاکید کرد اطلاعات مشتریان فقط در اختیار خودشان قرار داشته و محافظت از حریم خصوصی کاربران و امنیت سایبری به عنوان بالاترین اولویت‌ هواوی محسوب می‌شود. از آنجایی که هواوی همواره بر اصل رازداری و محرمانگی اطلاعات مشترکان خود تاکید دارد، همچنان بسیاری از کشورها برای توسعه زیرساخت های مخابراتی خود هواوی را انتخاب برتر خود می‌دانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*