اینترنت پرسرعت همراه اول

۲۲۵ روستای استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شدند

طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۲۵ روستای استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شدند.

صبح روز شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ مراسمی در استانداری همدان با حضور محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات)، سیدسعید شاهرخی (استاندار همدان) احد آزادیخواه و حسن لطفی (نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی) و جمعی از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و همراه اول و مدیران محلی برگزار شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم از اپراتور همراه اول به دلیل اقدامات متعدد در امر توسعه ارتباطات استان همدان تقدیر کرد و گفت:

علی‌رغم تمامی مشقت‌هایی که این روزها همراه اول در حوزه تأمین تجهیزات با آنها روبه‌رو است، اما تلاش ویژه، همکاری و پشتیبانی مناسبی کردند تا ما به قولی که دادیم، بتوانیم عمل کنیم. کار اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پس از دو ماه کار فشرده به پایان رسید و در مجموع ۲۶۴ روستا با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان به اینترنت متصل شدند.

اتصال ۲۲۵ روستای استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول

در این مراسم اپراتور همراه اول از ارتقا ۱۵۴ سایت به نسل ۳ و یا ۴ خبر داد و گفت در مجموع ۲۲۵ روستا استان همدان به خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شدند. همچنین در این مراسم سایت‌های همراه اول در روستاهای قراگل و سیمین ابرو طی ارتباط زنده از طریق ویدیوکنفرانس و با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شدند. این پروژه همراه اول در استان همدان از ۱۵ شهریور ۹۹ تا ۱ خرداد ۱۴۰۰ به طول انجامید که با انجام آن پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول در سطح روستاهای استان به میزان ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

هم‌اکنون ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول دسترسی دارند. علاوه بر این افزایش پهنای باند ۱۴۹ مرکز روستایی هر یک به میزان یک گیگابیت برثانیه (۱Gbps) توسط شرکت مخابرات ایران باعث شد کاربران در دسترسی به اینترنت پرسرعت تجربه بهتری داشته باشند. در این مراسم ضمن ۱۵۴ سایت همراه اول، ۷ سایت ایرانسل و ۳ سایت های‌وب نیز بهره‌برداری شد که با بهره‌برداری این سایت‌ها، اتصال روستاهای استان همدان به شبکه ملی ارتباطات ۲۴ درصد افزایش پیدا کرد.

بر اساس جدیدترین آماری که توسط وزارت ارتباطات منتشر شده است، حدود ۴۵ هزار روستا تحت پوشش اپراتور همراه اول قرار دارد که این میزان دو برابر بیشتر از روستاهای تحت پوشش سایر اپراتورها است. اپراتور همراه اول علاوه بر ارائه جدیدترین فناوری‌های تلفن همراه نظیر ۵G و سرویس‌های قابل ارائه بر بستر آن به مشترکان خود، در راستای برقراری عدالت ارتباطی به توسعه روستایی و مناطق محروم نیز توجه ویژه‌ای دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه