قطعی برق

قطعی برق گسترده در سراسر کشور؛ آیا برق شما هم قطع می‌شود؟

همزمان با گرم شدن هوا قطعی برق گسترده در سراسر کشور گزارش شده است. سخنگوی صنعت برق، استخراج غیرمجاز رمزارزها و استفاده از کولر در گرمای هوا را دلیل قطع شدن برق اعلام کرده بود.

چند روزی است با شروع گرما، برق مشترکان بدون اعلام قبلی یا جدول قطعی برق، قطع می‌گردد و عملا قطع برق در تهران و برخی شهرهای دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

اداره برق هم امروز در یک اطلاعیه اعلام کرده است به منظور تامین برق مشترکان و کمک به جلوگیری از بروز خاموشی، مراکز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز شنبه اول خرداد خاموش می شوند.

قطعی برق در فصل گرما اتفاق جدید در کشورمان نیست؛ با توجه به اینکه بخش بزرگی از انرژی برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه های برق آبی تامین می‌گردد، کاهش بارش ها و به دنبال آن نیاز به ذخیر آب پشت سدها موجب کاهش چشم گیر تولید برق سدهای کشور در سال های کم آبی می‌شود.

با این حال، قیمت پایین تعرفه برق در کشور، ایران را به بهشت ماینرها تبدیل کرده تا جایی که بر اساس تحقیقاتی که توسط یک موسسه تحلیل بلاکچین به نام «الیپتیک» انجام شده، حدود ۴.۵ درصد از استخراج رمزارز جهان در ایران صورت می‌گیرد. بدیهی است که این موضوع باعث افزایش بسیار زیاد مصرف برق شده که در فصول گرم سال به وضوح موجب کمبود برق در کشور و به دنبال آن خاموشی های گسترده خواهد شد.

اما سوالی که ذهن همه را به خود مشغول کرده این است که چرا باید مردم، گرفتار سودجویی عده ای برای استخراج ارزهای دیجیتال در ایران شوند و چرا دولت اجازه می‌دهد که یک فارم ماینینگ به اندازه یک شهر برق مصرف کند؟ آنهم در فصول گرم و بحران کم آبی موجود در کشور!

اگر برق محل کار یا زندگی شما هم قطع می‌شود، لطفا با ذکر نام شهر خود در بخش نظرات، ما و دیگر کاربران گجت نیوز را مطلع سازید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. برای ما دوبار تو روز قطع میکنند خستمون کردن تهران ولیعصر هر سال مشکلات و بیشتر میکنند منتظر باشید حتما رای میدیم بهتون

 2. نابود کردن این ملت و کشورو . بارها گفتم روزی میرسه که نور خورشید و اکسیژن را از مردم دریغ کنند . تکنولوژی سهمیه بندی نور خورشید و اکسیژن ندارند وگرنه همین الان اینکار می‌کردند .

 3. میاندوآب امروز حدود ۷ ساعت قطعی برق داشت

 4. برق ۳ روزه که داره قطع میشه، یک روز درمیان، و بعضی روزها ۲ بار قطع میشه، قطعی بعضی موارد ۲ ساعت و معدود مواردی ۱ ساعته هستش

  قطع شدن برق ربطی هم به استخراج رمز ارز نداره، چون دارن پولش رو می دن و مسئله اینجاست که اون پول برای سرمایه گذاری و توسعه برق خرج نمیشه و سال به سال حقوق پرسنل اداره برق زیاد میشه

  باید گریست

  با سپاس

 5. کی اخه پول داره ماینر بخره همش زیر سر خودشونه

 6. مال ما هم۷ساعت بود که قطع بود😑داریم میپزیم😑😑تبریز ناحیه۲

 7. علت این که دولت برخودر نمیکنه از دید من: ۱- سرش توی یه آبشخوره،یعنی قطع به یقین عواید حاصل از یه سری از فارم های ماینینگ داره به خورجین بی انتهای دولت سرازیر میشه ۲- هدف بعدی دولت گردآوری نقدینگی سرگردان جامعه اس که بعد از کاسبی در این حوزه،با یه حرکت گاز انبری امول ملت رو به یغما خواهد برد،مثه همین بازی ای که سال پیش توی بورس کشور راه انداختن و همچنان ادامه داره…………… دولت در کشور ما، کاسبِ کاسب هاست اینو فراموش نکنید

 8. همه جارو دارن تایمی قطع میکنن اونم دو سه ساعت

 9. برق ما هم الان قطع شده مردیم از گرم.
  بندرعباس ناحیه ۳

 10. بابا من از صبح هرکس اومده خرید کارت خوانم قطع بوده مشتری رفته دیگه اینا می‌خوان با ملت چیکار کنن اخههه

 11. ملت آدم نیستن که اینا ملت و آدم حساب نمیکنن