بازی موبایل A Way To Smash

معرفی بازی موبایل A Way To Smash؛ جدال با دشمنان شیشه‌ای

در ادامه قصد داریم به معرفی یکی از عناوین جذاب و سرگرم‌کننده سیستم‌عامل اندروید، یعنی بازی موبایل A Way To Smash بپردازیم.

استودیو بازی‌سازی NoTriple-A Games تا امروز با توسعه و انتشار چند بازی موبایل خوش‌ساخت مانند Slash of Sword، توانسته به شهرت و محوبیت قابل قبولی دست پیدا کند. آثار این استودیو عموماً سبک مشخصی دارند و المان‌های گیم‌پلی در هر بازی، تا حدود زیادی با بازی بعدی مشترک است. در این مطلب می‌خواهیم یکی از ساخته‌های متأخر این استودیو خلاق، یعنی بازی موبایل A Way To Smash را معرفی کنیم.

معرفی بازی موبایل A Way To Smash

این بازی مهیج و سرگرم‌کننده، به‌نوعی در دسته عناوین اکشن قرار می‌گیرد؛ اما سیستم مبارزات و ویژگی‌های گیم‌پلی، باعث شده است که بازی موبایل A Way To Smash در زمره آثار تلفیقی و چند سبکی جای داشته باشد. در این عنوان خلاقانه، چهار شخصیت قابل بازی وجود دارد. مبارز خیابانی، پسر کاراته‌کار، محافظ کلاب و یک زن نیمه‌سایبورگ. در ابتدا می‌توانید هرکدام از این افراد را که دوست دارید انتخاب کنید و وارد میادین نبرد شوید.

در این بازی هر شخصیت دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است. به‌عنوان مثال، مبارز خیابانی تنها با مشت‌هایش به دشمنان ضربه می‌زند و از آن‌طرف، پسر کاراته‌کار می‌تواند با لگدهای قدرتمند به رقبا آسیب برساند. محافظ کلاب با جثه بزرگ و چوب بیسیال جذاب‌اش، به‌عنوان بزن‌بهادر این گروه شناخته می‌شود! در نهایت می‌توانید مراحل را با زن نیمه‌سایبورگ پیش ببرید که از یک کاتانا بُرَنده استفاده می‌کند.

شاید در ابتدا فکر کنید که این بازی قرار است نفرات مذکور را مانند عناوین هک ان اسلش، وارد مبارزات همزمان و خونین کند. اثری که با ظاهر مینیمال و آرت‌استایل ساده اما دوست‌داشتنی‌اش، تنها یک هدف را جلوی پایتان قرار می‌دهد: «از بین بردن نیروهای دشمن با استراتژی‌های مختلف و زنده ماندن در هر مرحله.» بازی موبایل A Way To Smash، به‌نوعی نسخه ساده‌شده نقش‌آفرینی‌های نوبتی و عناوین موجود در سبک استراتژی تاکتیکی است. تنها کاری که در این بازی باید انجام دهید، نزدیک شدن به دشمنان و شکستن آن‌هاست!

در ساخته جدید استودیو NoTriple-A Games، خبری از خون‌ریزی و مرگ‌و‌میر به‌صورت طبیعی نیست. حریفان‌تان در این بازی تنها با یک ضربه از بین می‌روند و مانند یک شیشه بزرگ، خرد شده و بر روی زمین می‌ریزند. در هر مرحله از بازی موبایل A Way To Smash، تعدادی از رقبا دورتان را محاصره خواهند کرد و باید با لمس کردن صفحه نمایش، به سمت‌شان حمله کنید. اگر در نزدیکی نفری که انتخاب کردید فرد دیگری باشد، شخصیت‌تان با یک ضربه شکسته خواهد شد. باید در طول مراحل طوری حرکت کنید که همیشه یک فاصله نسبی با دشمنان داشته باشید.

شاید انجام این کار در ابتدا ساده به‌نظر برسد اما با پیشروی در بازی، رفته رفته نفرات سرسخت‌تری وارد میدان مبارزه خواهند شد که برای از بین بردن‌شان، باید بیش از دو و یا حتی سه‌بار تلاش کنید. یکی از نکات جالب بازی موبایل A Way To Smash، هماهنگی دشمنان با چهار شخصیت اصلی است. اگر در حال بازی کردن با محافظ چوب‌به‌دست باشید، نفرات مقابل‌تان هم از قدرت بیشتر و جثه بزرگتری برخوردار خواهند بود. برای مبارز خیابانی که از مشت‌هایش استفاده می‌کند، رقبایی مانند خودش وجود دارند و پسر کاراته‌کار نیز، همیشه به‌واسطه لگدهای بلند و حرکات پاهای حریفان‌اش آسیب می‌بیند. زن نیمه‌سایبورگ هم همیشه در حال مبارزه با زنانی است که کاتانا در دست دارند.

هیچ سناریو خاصی برای بازی نوشته نشده و این عنوان، یک اثر آرکید و مرحله‌ای تمام‌عیار است. در پایان هر مرحله (چه پیروز شوید چه شکست بخورید) می‌توانید شخصیت‌ها را تغییر دهید و روند مراحل را از یکنواختی خارج کنید؛ اما شکستن نیروهای دشمن توسط کاتانا، لذت بیشتری را نصیب‌تان خواهد کرد زیرا این زن از جهاتی به شخصیت رایدن در بازی Metal Gear Rising: Revengeance شباهت دارد. همچنین اگر در طول مبارزات شبه‌سامورایی‌تان زاویه دوربین را تغییر دهید، ممکن است برخی سکانس‌های فیلم بیل را بکش (Kill Bill) از کوئنتین تارانتینو برای‌تان زنده شود.

در مجموع، بازی موبایل A Way To Smash اثر سرگرم‌کننده و جذابی است و می‌تواند برای ساعت‌های بسیاری مشغول‌تان کند. شاید در نگاه اول، تمام کردن این بازی چندان زمان‌بر به‌نظر نرسد اما با توجه به اینکه باید مدام استراتژی خود را تغییر دهید، به‌ پایان رساندن ۱۵۰ مرحله این عنوان، می‌تواند چند ساعت به‌طول بی‌انجامد.

این بازی تنها برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس است و باید ببینیم آیا استودیو سازنده در ادامه تصمیمی برای انتشار بازی بر روی آی او اس خواهد داشت یا خیر. این بازی را می‌توانید به‌صورت رایگان از فروشگاه گوگل‌ پلی دریافت کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*