بی ام و i4 مدل 2022

قیمت و مشخصات بی ام و iX و بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲ اعلام شد

قیمت و مشخصات بی ام و iX و بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲ ویژه بازار آمریکا اعلام شد. در ادامه با ویژگی‌های این دو خودرو الکتریکی جدید بی ام و آشنا می‌شویم.

شرکت بی ام و با مقداری تاخیر از زمان معرفی رسمی اکنون قیمت و مشخصات کراس اوور بی ام و iX و سدان بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲ را برای بازار آمریکا اعلام کرد. این دو خودرو الکتریکی بی ام و در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه می‌شوند.

مشخصات بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲

بی ام و i4 مدل 2022

بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲ از دو نوع قوای محرکه الکتریکی بهره می‌برد که نسخه eDrive40 این سدان الکتریکی از نوع دیفرانسیل عقب بوده و می‌تواند قدرتی برابر با ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۵.۹ ثانیه اعلام شده و به کمک باتری ۸۳.۹ کیلووات ساعتی خود می‌تواند حدود ۴۸۳ کیلومتر را بپیماید.

بی ام و i4 مدل 2022

مدل دیگر این خودرو یعنی M50 از نوع چهار چرخ محرک است و از دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که در مجموع می‌تواند قدرتی برابر با ۵۳۶ اسب بخار را ارائه دهد. بی ام و در حال حاضر گشتاور این خودرو را اعلام نکرده است، اما طبق گفته‌ها این خودرو ظرف مدت ۳.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. این نسخه از همان باتری eDrive40 بهره می‌برد، اما برد حرکتی آن به ۳۹۴ کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

بی ام و i4 مدل 2022

بی ام و i4 مدل ۲۰۲۲ با شارژرهای مختلفی شارژ می‌شود، اما با شارژر سطح ۲ دیواری حدود ۸ ساعت طول می‌کشد تا باتری‌ها به صورت کامل شارژ شوند. همچنین اگر از شارژر سریع استفاده شود، با فقط ۱۰ دقیقه شارژ می‌توان به برد ۱۴۵ کیلومتر دست پیدا کرد.

بی ام و i4 مدل 2022

تصاویر منتشر شده از کابین این سدان الکتریکی نشان می‌دهد بی ام و برای این خودرو یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی و صفحه کنترل ۱۴.۹ اینچی در نظر گرفته است که با طراحی ویژه خود به شکل یک نمایشگر کلی دیده می‌شود. سیستم اطلاعاتی سرگرمی این خودرو از نرم افزار iDrive 8 بهره می‌برد و به صورت از راه دور به‌روزرسانی می‌شود. طبق اعلام بی ام و، قیمت پایه مدل بی ام و i4 eDrive40 حدود ۵۵ هزار و ۴۰۰ دلار و قیمت پایه مدل M50 نیز حدود ۶۵ هزار و ۹۰۰ دلار خواهد بود.

قیمت و مشخصات بی ام و آی ایکس مدل ۲۰۲۲

بی ام و i4 مدل 2022

مشتریانی که به دنبال کراس اوور الکتریکی هستند می‌توانند به سراغ iX xDrive50 2022 بروند. این کراس اوور از دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که در مجموع قدرتی برابر با ۵۱۶ اسب بخار را ارائه می‌دهد. این مدل دارای شتاب حدود ۴.۶ ثانیه‌ای بوده و برد آن نیز به ۴۸۳ کیلومتر می‌رسد. شرکت بی ام و برای آن قیمت پایه ۸۳ هزار و ۲۰۰ دلار را در نظر گرفته است.

بی ام و i4 مدل 2022

برای این کراس اوور باتری ۱۱۱.۵ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که مالکان با شارژر سطح ۲ باید حدود ۱۱ ساعت منتظر شارژ کامل آن بمانند، اما اگر از شارژر سریع استفاده شود می‌توان ظرف مدت ۱۰ دقیقه حدود ۱۴۵ کیلومتر به برد آن اضافه کرد. همچنین با ۴۰ دقیقه شارژ سریع حدود ۸۰ درصد باتری شارژ می‌شود.

بی ام و i4 مدل 2022

شرکت بی ام وی به صورت سفارشی این خودرو را با سیستم تعلیق بادی تطبیعی روانه بازار می‌کند که این سیستم قادر است ارتفاع بدنه را تا ۲۰.۳ میلی‌متر افزایش دهد و همچنین در حالت اسپرت نیز ارتفاع را تا ۱۰.۲ میلی‌متر کاهش خواهد داد. کابین این خودرو از زبان طراحی متفاوت این خودروساز آلمانی بهره می‌برد که شاهد سادگی خاص در آن هستیم و حدود ۵۰ درصد دکمه‌های کمتری نسبت به سایر محصولات در آن وجود دارد.

بی ام و i4 مدل 2022

برای این خودرو به شکل استاندارد سانروف پانورامیک در نظر گرفته شده و پوشش داخلی نیز ترکیبی از چرم یا چوپ و میکروفیبر است. این خودرو از هدآپ دیسپلی و نمایشگرهای ۱۲.۳ و ۱۴.۹ اینچی بهره می‌برد. طبق اعلام بی ام و، به‌زودی نسخه قدرتمندتری از این خودرو با نام iX M60 معرفی می‌شود که از قدرت بیشتر از ۶۰۰ اسب بخار بهره خواهد برد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*