شارژر 200 وات شیائومی

آیا شارژر ۲۰۰ وات شیائومی به باتری آسیب می‌زند؟

چند هفته پیش شاهد رونمایی از شارژر ۲۰۰ وات شیائومی بودیم. حالا شیائومی تصمیم گرفته به نگرانی‌های کاربران در رابطه با تأثیر این شارژر بر سلامت باتری پاسخ دهد.

چند هفته پیش شیائومی از فناوری هایپر شارژ خود برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد که توانایی شارژ سیمی تا حداکثر ۲۰۰ وات و شارژ بی سیم ۱۲۰ وات را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

حالا این شرکت از برخی از کاربران دعوت کرده تا سؤالات خود در رابطه با این فناوری را از مهندسان شیائومی بپرسند. یکی از سؤالات مطرح شده به امنیت استفاده از این فناوری در گوشی‌های هوشمند مربوط می‌شد. شیائومی در پاسخ به این سؤال اعلام کرد که مدت زمان زیادی را صرف تحقیق و توسعه هایپر شارژ کرده است و استفاده از آن هیچ خطری ندارد. این شرکت همچنین گفت که در فناوری شارژ سریع خود از ۴۰ شاخص مختلف ایمنی و حفاظتی بهره برده است.

یکی دیگر از کاربران نسبت به تأثیر شارژر ۲۰۰ وات شیائومی بر عمر مفید باتری ابراز نگرانی کرد. اما؛ شیائومی اعلام کرد که فناوری جدید این شرکت هیچ تأثیر منفی بر عمر باتری ندارد و باتری گوشی حتی پس از ۸۰۰ سیکل شارژ و دشارژ ۸۰ درصد از ظرفیت خود را حفظ خواهد کرد. این میزان بسیار بیشتر از استاندارد کنونی که برابر با ۶۰ درصد است به حساب می‌آید.

شارژر 200 وات شیائومی

در هنگام رونمایی از فناوری HyperCharge، شیائومی اعلام کرد که شارژر ۲۰۰ وات سیمی این شرکت می‌تواند تا ۵۰ درصد از ظرفیت یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری را در تنها ۳ دقیقه پر کند و شارژ کامل آن نیز حدود ۸ دقیقه طول خواهد کشید.

شارژ ۱۲۰ وات بی سیم این شرکت نیز قادر به پر کردن نیمی از ظرفیت یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری در تنها ۷ دقیقه است و پس از ۱۵ دقیقه نیز باتری به طور کامل شارژ خواهد شد. فناوری شارژ بی سیم ۱۲۰ وات شیائومی جایگزین شارژر بی سیم ۸۰ وات این شرکت شده است که سال گذشته معرفی شد. شارژر بی سیم ۸۰ وات این شرکت می‌توانست یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری را در ۱۹ دقیقه به طور کامل شارژ کند.

شیائومی هنوز اعلام نکرده که کدام یک از گوشی‌های آینده این شرکت از شارژر ۲۰۰ وات پشتیبانی خواهند کرد، اما احتمالاً نسل بعدی سری پرچمدار Mi به همراه این قابلیت عرضه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*