آلپینا XD4 مدل 2022

آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲ با موتور دیزلی قدرتمند معرفی شدند

آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲ معرفی شدند. این خودروها اکنون از پیشرانه دیزلی قدرتمندتر از قبل بهره می‌برند. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت بی ام و به تازگی فیس لیفت بی ام X3 و X4 را معرفی کرد و یک روز پس از آن شرکت آلپینا نیز از فیس لیفت مدل‌های XD3 و XD4 پرده برداشت. آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲ را باید رقبای دیزلی بی ام و X3 M و X4 M دانست. این کراس اوورها از لحاظ ظاهری نیز تغییراتی چون جلوپنجره بزرگ‌تر، چراغ‌های جلوی جدید، به‌روزرسانی گرافیک چراغ‌های عقب و بازطراحی سپرها را تجربه کردند.

مشخصات آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲

آلپینا XD4 مدل 2022

آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲ اکنون از یک موتور دیزلی بهره می‌برند که در واقع نسخه ارتقا پیدا کرده موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی ۴ توربوی بی ام و محسوب می‌شود. این خودرو همانند قبل قدرتی برابر با ۳۸۹ اسب بخار را تولید می‌کند، اما اکنون گشتاور آن با ۳۰ واحد افزایش به ۸۰۰ نیوتن‌متر رسیده است. این پیشرانه همانند قبل با یک گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک، قدرت را به سیستم چهار چرخ محرک XDrive منتقل می‌کند.

 لپینا XD4 مدل 2022

آلپینا XD3 و آلپینا XD4 مدل ۲۰۲۲ با پیشرانه جدید می‌توانند ظرف مدت ۴.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند و حداکثر سرعت آنها نیز ۲۶۸ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. همچنین شرکت آلپینا در کالیبراسیون سیستم فرمان متغیر و سیستم لانچ کنترل این کراس اوورها تغییراتی را در نظر گرفته است. این دو خودرو اکنون با برخورداری از کمک‌فنرهای تطبیقی با تنظیمات ویژه و فنرهای کوتاه‌تر و سفت‌تر رانندگی پویاتری را ارائه می‌دهند.

آلپینا XD4 مدل 2022

کراس اوورهای جدید آلپینا به شکل استاندارد از رینگ‌های ۲۰ اینچی بهره می‌برند، اما مشتریان می‌توانند برای آنها رینگ‌های آلیاژی ۲۲ اینچی با طراحی ویژه این شرکت را به همراه ترمزهای کامپوزیتی سفارش دهند. قیمت پایه آلپینا XD3 در بازار آلمان حدود ۸۵ هزار و ۹۰۰ یورو و قیمت XD4 نیز حدود ۸۹ هزار و ۱۰۰ یورو خواهد بود. این خودروها در نوامبر سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان خواهند رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*