هواوی P50

هواوی P50 به نسخه جدید تراشه Snapdragon 888 مجهز خواهد شد

هواوی P50 یکی از مهم‌ترین گوشی‌های این شرکت چینی به حساب می‌آید که به علت محدودیت‌های پیش رو، از نوع خاصی از تراشه‌های Snapdragon 888 استفاده خواهد کرد.

شرکت آمریکایی Qualcomm برنامه دارد تا پردازنده‌های جدیدی از سری Snapdragon 888 تولید کند که فاقد اتصال ۵G است. این تراشه پلتفرم جدیدی خواهد بود که با نام مدل SM8450 شناخته می‌شود (مدل فعلی SM8350 نام دارد). این پردازنده جدید برای شرکت‌هایی تولید شده می‌شود که قصد عرضه گوشی‌های خود در مناطقی را دارند که نسل بعدی شبکه همراه توسعه نیافته است و البته شرکت‌های گوشی سازی خاصی که اجازه استفاده از تکنولوژی ۵G مربوط به شرکت‌های اینترنت رسانی آمریکایی را ندارند.

بله، منظور ما شرکت Huawei است. بر اساس شایعه‌های درز کرده، سری گوشی‌های هواوی P50 که قرار است اواخر ماه جولای میلادی عرضه شود، از تراشه‌های جدید Qualcomm استفاده خواهند کرد.

این شرکت چینی به هیچ وجه نمی‌تواند مذاکره‌ای با شرکت‌های آمریکایی در خصوص سرویس ۵G و مسائل مرتبط با آن (چیپ ARM) داشته باشد. با این حال مشخص شده است که استفاده از تکنولوژی شبکه LTE همچنان برای Huawei مقدور است. متاسفانه این مورد هم نمی‌تواند مشکلات بی‌شمار هواوی با رقبای آمریکایی را حل کند؛ چراکه گوگل هم تصمیم به تحریم گوشی‌های این شرکت گرفته است و دارندگان گوشی هواوی P50 قادر به استفاده از خدمات موبایل گوگل (Google Mobile Service) نخواهند بود. همه این موارد شرکت Huawei را در یکی از دشوارترین بازه‌های عمر خود قرار داده است.

همانطور که احتمالا مطلع هستید، اخیرا هواوی دست به معرفی سیستم عامل HarmonyOS 2.0 زده است. به نظر می‌رسد که این سیستم عامل برای تمام پرچمداران آینده Huawei استفاده خواهد شد و با توجه به شواهد، تفاوت چندان بزرگی با سیستم عامل سری P40 و Mate 40 ندارد. قاعدتا باز هم با سیستم عاملی با پایه اندروید مواجه هستیم که به شدت با تم‌ها و ویژگی‌های مخصوص هواوی شخصی سازی شده است.

با به وجود آمدن مشکلات اشاره شده برای هواوی، پیش‌بینی می‌شود که این شرکت به زودی تمام مشتریان خود در آمریکا را از دست خواهد داد و ممکن است حتی در ادامه به سرنوشت نوکیا دچار شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*