ویندوز ۱۱

مایکروسافت به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ را به صورت سالانه منتشر خواهد کرد

طبق گفته‌های شرکت مایکروسافت، به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۱ قرار است به صورت سالانه منتشر شوند و در دسترس کاربران مختلف قرار گیرند.

ویندوز ۱۱ مدتی قبل توسط شرکت مایکروسافت معرفی شد و با قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدش، کاربران را شگفت‌زده کرد. حالا طرفداران می‌خواهند بدانند که آیا پس از عرضه جهانی نسخه جدید این سیستم عامل، می‌توانند تجربه بی‌نقصی از کار با Windows 11 داشته باشند یا باز هم در دام باگ‌ها و مشکلات متعدد نسخه‌های قبلی گرفتار خواهند شد.

در حالی که انتظار می‌رود ویندوز ۱۱ در اواخر امسال عرضه شود، مایکروسافت اطلاعات جالبی را درباره چرخه به‌روزرسانی نسخه جدید ویندوز به اشتراک گذاشته است. طبق گزارش خبرگزاری IndianExpress، غول آمریکایی جهان تکنولوژی وعده داده است که به صورت سالانه، آپدیت جدیدی را برای Windows 11 منتشر کند.

هرچند یازدهمین نسخه از این سیستم عامل پرطرفدار، نسبت به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی‌های کمتری را دریافت خواهد کرد؛ موضوعی که می‌تواند نشانه تمرکز بیشتر مایکروسافت بر چرخه انتشار آپدیت‌های بی‌عیب و نقص‌تر باشد؛ در نتیجه با کاهش باگ‌ها و مشکلات احتمالی روبه‌رو خواهیم شد که خبر خوبی است.

ویندوز ۱۱

علاوه‌بر این، ممکن است که آپدیت‌های ویندوز ۱۱ همراه با به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۰ در پاییز هر سال منتشر شوند. مایکروسافت همچین تایید کرد که از نسخه‌های مختلف این سیستم عامل مانند Windows 11 Pro، Windows 11 Pro Education، Windows 11 Home و… پس از انتشار اولیه‌شان، به مدت ۲۴ ماه پشتیبانی خواهد کرد. پس از اتمام این دوره دو ساله، کاربران برای دریافت آپدیت‌های امنیتی بیشتر، باید مبالغ مشخصی را پرداخت کنند.

از طرف دیگر، نسخه‌های Windows 11 Enterprise، Windows 11 Education و Windows 11 IoT Enterprise از دوره پشتیبانی ۳۶ ماهه برخوردار خواهند بود. جالب اینجاست که مایکروسافت قصد دارد به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ادامه دهد. این شرکت پس از صحبت راجع‌به آپدیت‌های ویندوز ۱۱، مدعی شد که تا ۱۸ ماه آینده به پشتیبانی از نسخه‌های مختلف ویندوز ۱۰ مانند نسخه هوم و… ادامه خواهد داد.

در مجموع به‌ نظر می‌رسد که با برنامه‌های پیش‌رو شرکت مایکروسافت برای ویندوز ۱۱، در آینده می‌توانیم از تجربه فعالیت با یک سیستم عامل بهینه، کاربردی و جذاب لذت ببریم. برای پی بردن به درستی یا نادرستی این صحبت‌ها، باید تا زمان عرضه Windows 11 منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*