یکبار دیگر اپل کاربران اندرویدی را به سخره گرفت

درست از زمانی که گوگل سیستم عامل متن باز خود ( اندروید ) را برای گوشی های هوشمند منتشر نمود ، رقابت میان این سیستم عامل و iOS کمپانی اپل آغاز گردید.امکان خصوصی سازی اندروید و راحتی در توسعه آن در کنار حمایت های کمپانی بزرگ گوگل از این سیستم عامل باعث شد تا بسیاری از تولید کنندگان بزرگ تلفن همراه در جهان به سمت این سیستم عامل کشیده شوند و در نتیجه طیف گسترده ای از کابران را با گوشی های خود جذب آن نمایند.بحث و جدل میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان گوشی های مبتنی بر این دو پلتفرم هم مدت زیادی است آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد.اما گذشته از بحث و جدل های کابران این دو پلتفرم ، مسئولین این کمپانی ها هم هرز چند گاهی حرکاتی تحریک آمیز بر علیه یک دیگر انجام می دهند.کاری که به تازگی مدیر عامل اپل ، تیم کوک در جمع دانشجویان دانشگاه جرج واشنگتن انجام داده است.

سخنرانی مدیر عامل کمپانی بزرگ اپل در یک جمع علمی و دانشگاهی چیز خارج از عرفی نیست و یک اتفاق معمولی به حساب می آید.اما تیم کوک در بخشی از سخنان خود با دانشجویان دانشگاه جرج واشنگتن گوشی های اندرویدی و کارابران آنها را به نوعی به سخره گرفته است.

وی در جریان این مراسم گفته است :

قبل از شروع سخنرانی از من خواستند تا اعلام کنم که حاضران گوشی‌های خود را روی حالت بی‌صدا بگذارند. اگر گوشی آیفون دارید، خیلی راحت آن را در حالت بی‌صدا بگذارید. آگر آیفون ندارید، گوشی خود را در راه‌روی وسط بگذارید. اپل یک برنامه‌ی بازیافت در سطح جهانی دارد.

اگر چه این اولین بار نیست که تیم کوک با کاربران اندروید از این دست شوخی‌ها کرده و که هیچ یک از طرفین از به سخره گرفتن دیگری خودداری نکرده اند ، اما این سخنان صرفا جنبه شوخی داشته و همان داستان همیشگی رقابت iOS و اندروید را دنبال می کند.

نکته جالب اینجاست که همیشه اپل یک طرف ماجرا و تعداد بسیار زیاد کمپانی های تولید کننده گوشی های اندرویدی در طرف دیگر قرار دارند.به جرات می توان گفت که اپل تا به امروز بسیار خوب در مقابل اندروید ایستادگی کرده و مدیریت درست و قدرتمند این کمپانی نگذاشته سرنوشتی شبیه به نوکیا گریبانگیر این شرکت شود.

نظر شما در مورد دو پلتفرم اندروید و iOS چیست ؟

منبع : BGR

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. الاندیگه میتونم بگم دوران پادشاهی اپل به سر اومده
    اندروید الان یذره جلوتر افتاده…

  2. از اپل و آیفون و آی او اس متنفرم ، عشق است سامسونگ و اندروید

  3. دمش گرم. سالاره.
    مشکل اینجاست که گوشی های اندرویدی اکثرا پلاستیکی هستن و بازیافت هم نمیشن.