طراحی آیفون 13 پرو

طراحی آیفون ۱۳ پرو را در این ویدیوی مفهومی تماشا کنید

تاکنون تصاویر و ویدیوهای زیادی را از اپل آیفون ۱۳ دیده‌ایم. این ویدیوی مفهومی اما به طراحی آیفون ۱۳ پرو و مدل مکس – iPhone 13 Pro Max اختصاص دارد.

در ویدیوی کانسپت منتشر شده توسط ConceptsiPhone علاوه بر طراحی آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس، قیمت و برخی از مشخصات آن‌ها را نیز می‌بینیم؛ مثلا وجود تراشه ۵ نانومتری A15 و حسگر اثر انگشت در لبه کناری دستگاه روی دکمه پاور!

در آیپد ایر ۲۰۲۰ نیز تاچ آی‌دی یکپارچه با دکمه پاور را دیده بودیم. همچنین پیش‌تر تحلیلگر برجسته، مینگ-چی کو گفته بود که حسگر Touch ID درون صفحه‌ای، تا پیش از سال ۲۰۲۲ در گوشی‌های اپل استفاده نخواهد شد.

این ویدیو به نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز نیز اشاره دارد که به معنای رفرش صفحه نمایش گوشی‌ها، ۱۲۰ بار در هر ثانیه است. البته چنین چیزی کُشنده‌ی باتری خواهد بود؛ ولی استفاده از بک‌پلین LTSP در مدل‌های پرو آیفون ۱۳، باعث پایین آمدن نرخ نوسازی هنگام نمایش محتوای ثابت و ذخیره‌ی انرژی می‌شود.

آن‌طور که در اینجا می‌بینیم، قرمز تیره یکی از رنگ‌های جدید آیفون ۱۳ پرو خواهد بود. اما چیزی که این ویدیو نشان نمی‌دهد، شایعات مربوط به وجود لرزشگیر سنسور شیفت در اعضای خانواده iPhone 13 است. این یعنی به جای حرکت لنز، عمل لرزشگیری با تنظیم سنسور دوربین انجام می‌گیرد.

از دیگر شایعات مطرح شده، باید به حالت صفحه نمایش Always-on برای نخستین بار در هر چهار عضو خانواده و حالت پرتره هنگام فیلم‌برداری اشاره کنیم.

در این ویدیو، قیمت پایه آیفون ۱۳ پرو، ۹۹۹ دلار و قیمت مدل پرو مکس، ۱۰۹۹ دلار درج شده است. شاید امسال، نخستین گوشی‌های اپل با حافظه داخلی یک ترابایتی را نیز ملاقات کنیم.

طراحی مفهومی آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*