کونیگزگ جسکو 2022

تولید کونیگزگ جسکو ۲۰۲۲ با معرفی نسخه پیش تولید آغاز شد

تولید کونیگزگ جسکو ۲۰۲۲ حدود ۲.۵ سال پس از رونمایی رسمی اکنون با معرفی نسخه پیش تولید آغاز شد. این خودرو در ۱۲۵ دستگاه به تولید می‌رسد و در بهار ۲۰۲۲ به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

شرکت سوئدی کونیگزگ حدود ۲.۵ سال قبل در نمایشگاه ژنو از هایپرکار جسکو پرده برداشت و اکنون با معرفی یک نسخه پروتوتایپ پیش‌تولید جدید به صورت رسمی از آغاز تولید این خودرو خبر داد. شرکت کونیگزگ قصد دارد فقط ۱۲۵ دستگاه از جسکو و جسکو ابسلوت را به تولید برساند و آنها را در بهار ۲۰۲۲ میلادی به خریداران تحویل دهد.

مشخصات نسخه پیش تولید کونیگزگ جسکو ۲۰۲۲

کونیگزگ جسکو 2022

نسخه پیش تولید کونیگزگ جسکو از رنگ نارنجی مرواریدی بهره می‌برد که برای بسیاری از علاقه‌مندان تداعی‌گر مدل معروف CCR است. طراحان این رنگ را با تریم نقره‌ای و قطعات فیبر کربنی ترکیب کرده‌اند که این ترکیب نمای جذابی را به وجود آورده است.

کابین جسکو نیز از این رنگ نارنجی کار شده در بدنه بهره می‌برد و در بخش‌های مختلفی از کابین همراه با تزئینات فیبرکربنی می‌توان این رنگ جذاب را مشاهده کرد.

کونیگزگ جسکو 2022

از سایر ویژگی‌های کابین هایپرکار جسکو می‌توان به نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی عمودی روی کنسول میانی، صفحه آمپر دیجیتالی مقابل راننده و دکمه‌های لمسی روی غربیلک فرمان اشاره کرد.

کونیگزگ جسکو 2022

گفتنی است کونیگزگ جسکو ۲۰۲۲ از یک موتور ۵ لیتری V8 توئین توربو بهره می‌برد که این خودروساز سوئدی آن را به شکل اختصاصی توسعه داده است. این پیشرانه می‌تواند با سوخت V8 توئین توربو قدرتی برابر با ۱۶۰۰ اسب بخار را به تولید برساند. البته قدرت تولیدی آن با استفاده از بنزین عادی حدود ۱۲۸۰ اسب بخار خواهد بود.

کونیگزگ جسکو 2022

یک گیربکس چند کلاچه ویژه نیز نیروی این پیشرانه را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند که طبق اعلام کارشناسان این گیربکس جزو سریع‌ترین تعویض دنده‌ها در جهان محسوب می‌شود. از سایر ویژگی‌های این هایپرکار می‌توان به آیرودینامیک فعال و لاستیک‌های چسبنده میشلن اشاره کرد. البته این خودرو هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته است اما پیش‌بینی می‌شود بتواند در پرفورمنس رکوردشکنی کند.