هدبند الکترونيکي Cefaly : گجتي جالب براي درمان و تسکين سردردهاي ميگرني

celafy electronic headband migraine

آیا تاکنون دچار میگرن شده اید؟ آیا از درد های مضمنی که وقت و بی وقت سراغ بیماران مبتلا به میگرن می آید خبر دارید؟ در این مقاله به بررسی یکی از اختراعات جدید و موفق علم پزشکی در زمینه درمان و پیشگیری از سردرد های شدید میگرنی پرداخته ایم.با گجت نيوز همراه باشيد.

با استفاده از تحریک الکترونیکی برای مغز در جهت درمان میگرن، راهی برای جایگزینی درمانهای قبلی پیدا شده است. درمانهایی که با مدیریت پیچیده ی جریان های الکتریکی همراه بوده و توسط دستگاه های بسیار حجیم و پیچیده و یا حتی جایگذاری الکترود هایی توسط جراحی همراه بوده است. Cefaly یک هدبند شارژی است که احیراً توسط مؤسسه غذا و داروی آمریکا مورد تأیید قرار گرفته و ادعا شده است که نتنها میگرن را درمان می کند، بلکه از آن جلوگیری نیز می کند.

celafy electronic headband migraine

هدبند Cefaly  به وسیله یک الکترود خود چسبی که با دو عدد باتری قلمی سایز AA کار میکند، بر روی پیشانی قرار می گیرد. این هدبند تری ژمینال ها (اعصاب سه قلو) را از طریق پوست تحریک الکترونیکی کرده و اینکار باعث کاهش درد هنگام حمله شده و در دراز مدت کمک به کاهش فرکانس حملات می کند.

برای مصارف درمانی در طول میگرن، Cefaly از تحریک عصبی با فرکانس بالا استفاده می کند، که منجر به  محدود شدن سیگنال های درد در مرکز می شود. برای مصارف پیشگیرانه، که برای افرادی با سردرد های منظم پیشنهاد می شود، Cefaly از تحریک با فرکانس پائین استفاده می کند که باعث تغییر آستانه شروع میگرن شده به نحوی که رسیدن به آن سخت تر شده و سردرد ها کم درد تر می شوند، و در طولانی مدت باعث از بین رفتن کلی آنها می شود.

با توجه به اعلام این شرکت، بیماران در حال پوشیدن این سخت افزار می توانند احساس سبکی کنند. به گفته آنها، امواج الکترومغناطیسی منتشر شده از این دستگاه بسیار ضعیف تر از آن چیزی است که بیماران از تلویزیون دریافت می کنند. علاوه بر این هدبیند می توانید مچ بند های تناسب اندام هم از بهترین ردیاب های تناسب اندام مورد بررسی قرار دهید

celafy electronic headband migraine

برای مصارف پیشگیرانه، هدبند  Cefaly باید در بازه های بیست دقیقه ای پوشیده شود. با فشار دادن یک دکمه این بازه شروع شده به طوری که شدت امواج به تدریج و با گذشت زمان زیاد خواهد شد. هدف از این کار ایجاد یک آستانه تحمل برای احساس و به تبع آن آستانه میگرن در مغز است. که البته گر این احساس بیش از حد زیاد شود، با فشردن دگمه میتوان شدت آن را کم کرد.

از سال ۲۰۱۱ تا کنون، محققان بسیاری در حال مطالعه تأثیر Cefaly به وسیله تحقیقات بالینی بوده اند. جدید ترین این تحقیقات شامل ۲۳۱۳ بیمار مبتلا به میگرن بوده که به مدت ۵۸٫۲ روز بر روی هر کدام تست شده است.

۵۴٫۴ درصد از بیمارانی که در این تحقیقات از هد بند Cefaly  استفاده کرده بودند، از نتایج آن راضی بوده و خواهان خریداری این دستگاه بوده اند. این درحالی است که ۴٫۳ از این بیماران از این دستگاه ناراضی بوده اند.

هدبند Cefaly با قیمتی معادل ۲۹۵ دلار تولید شده است که یک کیت محتوی ۳ الکترود که برای ۱۵ الی ۳۰ بار فعالیت دستگاه مناسب می باشد نیز ۲۵ دلار هزینه دارد.

منبع : gizmag

 

Cefaly migraine prevention headband gets FDA approval

Though using electrical stimulation of the brain as a means of treating migraines has provided an alternative to over-the-counter medication, the administering of the electrical currents can be complex, involving bulky equipment or even surgically implanted electrodes. Cefaly, a battery-operated headband, has now been approved by the FDA (US Food and Drug Administration) and is claimed to not only treat migraines, but possibly prevent them altogether.

Cefaly is placed on the forehead with the help of a self-adhesive electrode which, powered by two AA batteries, delivers transcutaneous electrical nerve stimulation (TENS) to the trigeminal nerve to either ease the pain during an attack, or in the longer term, help minimize their frequency.

For treatment during a migraine, Cefaly uses high-frequency nuerostimulation, which limits the pain signals from the nerve center. For preventative use, intended for regular sufferers, Cefaly uses low-frequency stimulation to change the migraine's trigger threshold, making it harder to reach and the headaches less painful, or causing them to disappear entirely.

According to the company, users can expect to feel a light sensation when wearing the headband, though it says the dose of electromagnetic waves is weaker than you receive when watching television.

For preventative use, Cefaly is intended to be worn for 20-minute sessions. Pressing a button will begin the session, with the intensity and tingling gradually increasing as time progresses. The idea is to build up a tolerance to the sensation and, in effect, the migraine threshold in your brain, though if the sensations do become too much, pressing the button again will reduce the intensity.

Researchers have been studying the efficacy of Cefaly since 2011 through a series of clinical studies, the most recent of which applied the treatment to 2,313 headache sufferers across an average of 58.2 days each.

Some 54.4 percent of the subjects tested reported satisfaction with the treatment provided by Cefaly and were willing to purchase the product, while only 4.3 percent reported adverse effects, all of which were minor and fully reversible.

Cefaly is priced at US$295, while the kit of three electrodes, which should be good for 15 to 30 uses, will cost an additional $25.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*