پرتوهای یونساز

ششمین کنفرانس سنجش و ایمنی پرتوهای یونساز و غیر یونساز با حمایت همراه اول برگزار می‌شود

ششمین کنفرانس سنجش و ایمنی پرتوهای یونساز و غیریونساز با حمایت اپراتور همراه اول در تاریخ ۱۳ و ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

در تاریخ ۱۳ و ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ششمین کنفرانس سنجش و ایمنی پرتوهای یونساز و غیر یونساز به همت سازمان انرژی اتمی ایران، انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران، مرکز تحقیقات تابش، دانشگاه شیراز و حمایت همراه اول به عنوان حامیان طلایی برگزار خواهد شد.

برگزاری کنفرانس پرتوهای یونساز با حمایت همراه اول

از محورهای پرتوهای یونساز در این رویداد می‌توان به دزیمتری پرتوهای یونساز، تاثیر پاندمی کرونا بر حفاظت پرتویی، کدهای محاسباتی در فیزیک بهداشت، آموزش‌های حضوری و مجازی حفاظت در برابر اشعه، حفاظ سازی، رادیوبیولوژی، ارزیابی تطابق دستگاه های پرتوساز ساخت داخل با استانداردها و تصویربرداری غیر پزشکی از انسان، توجیه‌پذیری و محدودیت‌ها اشاره کرد.

در محور پرتوهای غیر یونساز نیز در این کنفرانس به موضوعاتی چون سنجش و ایمنی پرتوهای غیر یونساز، اثرات بیولوژیکی و حفاظ‌گذاری و تکنولوژی ۵G، چالش‌ها و حفاظت پرداخته خواهد شد. از سایر بخش‌های این رویداد مجازی می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقا سطح علمی و دانش تخصصی کارشناسان، دانشجویان، دانش پژوهان و معرفی آخرین دستاورد‌های علمی و فناورانه اشاره کرد. همچنین در این کارگاه‌ها اساتید، کارشناسان و پیشگامان حوزه سنجش و ایمنی پرتوها، اصول علمی و فنی جدید را در قالب موارد عملی و کاربردی برای علاقه‌مندان شرح خواهند داد.

برگزاری چنین گردهمایی‌های علمی و تخصصی بین مجامع دانشگاهی، تحقیقاتی و صنایع کشور با حضور متخصصان داخلی برای تبادل نظر در حوزه آخرین دستاوردها و تجارب بین‌المللی به دلیل استفاده روزافزون پرتوها در بهره‌وری و پیشرفت پزشکی، تحقیقات و صنایع کشور، دانش و فناوری‌های پیشرفته موجود در تجهیزات و همچنین ارتباط مستقیم با زندگی روزمره مردم بسیار ضروری است.

گفتنی است سید حسن سید موسوی، مشاور مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه کشور نیز به عنوان نماینده همراه اول در نشست تخصصی با موضوع نسل جدید تلفن‌های همراه ۵G کاربردها و چالش‌های ایمنی تابش حضور پیدا خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*