گوشی های با رم ۵۱۲ مگابایت در ویندوز ۱۰ موبایل با محدودیت هایی روبرو هستند

قبلا در خبر ها داشتیم که مایکروسافت اعلام کرده بود نسخه موبایل ویندوز ۱۰ و اپلیکیشن های آن بر روی گوشی های پایین رده که از حافظه رم ۵۱۲ مگابایتی بهره می بردند هم بدون مشکل اجرا خواهد شد .اما بر اساس اسنادی که به تازگی از مایکروسافت لو رفته مشخص شده است که در ویندوز ۱۰ اجرای اپلیکیشن ها و برخی فعالیت ها بر روی گوشی هایی که کمتر از ۵۱۲ مگابایت رم دارند شامل محدودیت هایی خواهد شد.

بر اساس اطلاعات جدید ، حدود ۹۷ درصد از اپلیکیشن های ویندوزی قادر به اجرا در گوشی‌های ۵۱۲ مگابایتی هستند. با این حال، اپلیکیشن‌ها در این دیوایس‌ها با محدودیت‌هایی روبرو هستند. یکی از این مشکلات مشاهده کلمه ” Resuming” در نمایشگرهای این گوشی‌ها است که گفته شده متداول خواهد شد، همچنین تنها دو زبانه از وب‌سایت‌ها در حال مشاهده درحافظه ذخیره خواهند شد و سایر صفحات دوباره لود می‌شوند.

محدودیت دیگر عدم وجود قابلیت‌ HDR برای این گوشی‌هاست که در این صورت به جای پنج تصویر ۸ مگاپیکسلی، تنها ۳ تصویر ۵ مگاپیکسلی می‌توان ثبت کرد.برخی دیگر از محدودیت‌های نگران کننده در مورد اپلیکیشن‌های ناوبری است که ممکن است در پس زمینه با محدودیت روبرو شوند و اطلاعات دقیق و صحیحی را دریافت نکنند، مگر اینکه این برنامه رم بیشتری در اختیار داشته باشد، این نکته نشان می‌دهد که این برنامه در حال اجرا مشکلی ندارد و تنها در پس زمینه با مشکل مواجه است.

اپلیکیشن‌ VOIP همانند اسکایپ و غیره در حالت اجرا به ۱۲۰مگابایت و در پس زمینه ۲۰ مگابایت رم نیاز دارد، این موضوع سبب می‌شود در هنگام برقراری تماس‌های ویدیویی و یا جابجایی بین اپلیکیشن‌ها برخی تماس‌ها از دست روند. این محدودیت شاید به اندازه مشاهده متداول کلمه ” Resuming” در نمایشگرهای گوشی ۵۱۲ مگابایتی مهم نباشد.

همانطور که گفتیم این مشکلات مختص گوشی‌های ۵۱۲مگابایتی مانند برخی نسخه‌های لومیا است. در حالی که گوشی جدید لومیا ۴۳۰ با رم ۱گیگابایتی با چنین محدودیت‌هایی روبرو نخواهد شد.

در ادامه لیست تمام محدودیت های ویندوز ۱۰ در گوشی هایی با رم کمتر از ۵۱۲ مگابایت را مشاهده خواهید کرد :

w1 w2

منبع : gsmarena

درباره آیدا صالحی

آیدا صالحی در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر تحصیل کرده و عاشق تکنولوژی و مباحث علمی است.طراحی وب سایت ، برنامه نویسی و ترجمه متون انگلیسی هم از دیگر فعالیت های او می باشد.وی به عنوان نویسنده در وب سایت گجت نیوز مشغول فعالیت است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*