سیستم عامل اندروید Wear گوگل هم اکنون ۴۰۰۰ اپلیکیشن دارد

به نظر می رسد که سیستم عامل مخصوص گجت های پوشیدنی گوگل موسوم به اندروید ویر ( Android Wear ) دیگر مثل روز های اول با محدودیت اپلیکیشن روبرو نباشد چرا که گوگل اعلام کرده این پلتفرم هم اکنون صاحب ۴۰۰۰ برنامه شده است.گوگل عقیده دارد با بهبود هایی که بر روی این پلتفرم انجام داده ، دست توسعه دهندگان را باز گذاشته و هم اکنون اپلیکیشن های بسیار خوبی نظیر Uber، Foursquare و Citymapper برای سیستم عامل اندروید Wear منتشر شده است.

امکانات زیادی به نسخه اندروید ویر ۵.۱.۱ اضافه شده است، برای مثال اپلیکیشن‌ها را به صورت همیشه باز (always-on) می‌توان تنظیم کرد. این امر به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا در هنگام اینکه صفحه‌نمایش ساعت خاموش است و یا نور کمی دارد، پیغام دلخواه خود را پس از روشن شدن صفحه نشان دهند.

در این نسخه می‌توانید با حرکت مچ دست، مطالب نمایش داده‌شده بر روی ساعت را حرکت دهید (اسکرول کنید). همچنین می‌توانید در جواب به پیام دوستانتان، یک شکلک بر روی صفحهٔ ساعت بکشید. Android Wear خودش این شکلک را شناسایی می‌کند.

توسعه‌دهندگان با امکانات تعبیه شده در آپدیت جدید به راحتی می‌توانند امکانات جدیدی را برای رهگیری کردن عادات ورزشی و مسیرهایی که کاربر در آنها تردد می‌کند برنامه‌ریزی کنند. با این حساب در آینده اپلیکیشن‌های متنوع‌تری بر اساس سیستم‌عامل اندروید ویر به بازار معرفی خواهند شد.

Android Wear 4000 apps

اپلیکیشن Uber برای اندروید Wear امروز یکی از برنامه‌هایی بود که با انتشار آن برای اندروید پوشیدنی افراد زیادی از این اقدام استقبال کردند. از این پس با کمک قابلیت‌های Uber کاربران می‌توانند به سادگی با گفتن جمله OK, Google, call me a car یک خودرو را برای خود بگیرند که سریعا در موقعیت آن‌ها حضور می‌یابد. اپلیکشینی نظیر Foursquare نیز می‌تواند کاربرش را در خصوص رستوران‌ها و… مطلع کند.

همچنین گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2015 اعلام کرد که اندروید Wear جدید با اسمارت واچ جدید کمپانی ال‌جی با نام Urbane همگام است و بدین ترتیب می‌بایست شاهد شکلک‌ها و دستورات حرکتی در این نسخه باشیم.

منبع : Gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*