رجیستری گوشی

وزیر اقتصاد دستور داد فرایند رجیستری گوشی از مبادی ورودی حذف شود

وزیر اقتصاد دستور داد تا با تشکیل کارگروهی فرایند رجیستری گوشی در مبادی ورودی حذف شود. از این رو در آینده نزدیک رجیستری موبایل کاملا به شکل غیر حضوری به انجام خواهد رسید.

مهرداد ارونقی، معاون فنی گمرک ایران در خصوص بازدید وزیر اقتصاد از گمرک فرودگاه امام خمینی عنوان کرد وزیر اقتصاد طی این بازدید دستور داد فرایند رجیستری به طور کامل از مبادی ورودی گمرک حذف شود تا از این پس کاربران بتوانند رجیستری موبایل خود را کاملا به شکل غیر حضوری به انجام برسانند.

غیر حضوری شدن فرایند رجستری گوشی

معاون فنی گمرک ایران در ادامه گفته‌های خود با اشاره به این که هم‌اکنون هر مسافر قادر است به همراه خود فقط یک گوشی موبایل به کشور وارد کند گفت پس از اعمال تغییرات در فرایند رجیستری طی سال گذشته تا به امروز روند رجیستری به این گونه است که هر مسافر در زمان ورود و پیش از خروج از مبادی ورودی می‌بایست اطلاعات اولیه گوشی خود را ثبت کند که این فرایند توسط گمرک و با بارکدخوان در مدت زمانی کوتاهی به انجام می‌رسد، اما سایر فرایندها کاملا به شکل غیر حضوری قابل انجام است.

ارونقی در ادامه تاکید کرد اکنون با بررسی‌هایی که توسط گمرگ ایران انجام شده تصمیم بر آن شد تا با دستور وزیر اقتصاد مبنی بر حذف فرآیندهای زاید، به‌زودی کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شود و فرایند رجیستری گوشی از مبادی ورودی حذف گردد.

معاون فنی گمرک ایران در ادامه بیان کرد با اجرا شدن این طرح، هر مسافر پس از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک همانند قبل یک ماه فرصت خواهد داشت تا با ورود به سامانه، فرایند رجیستری را به انجام برساند. وی خاطرنشان کرد همچنان هر مسافر فقط قادر است یک گوشی به کشور وارد کند و با هر پاسپورت و کد ملی نیز امکان رجیستری فقط یک گوشی وجود خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*