در کنفرانس توسعه دهندگان اپل WWDC 2015 منتظر چه چیزهایی باشیم؟

دیگر چیزی به کنفرانس توسعه دهندگان اپل یا همان WWDC 2015 نمانده است.کمپانی اپل هشتم ژوئن ( ۱۸ خرداد ) در سان فرانسیسکو جدیدترین دستاوردهای خود را برای همه رونمایی کرده و در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داد.در این مطلب قصد داریم محتمل‌ترین اتفاقات این رویداد بزرگ را مورد بررسی قرار دهیم.با گجت نیوز همراه باشید.

سیستم عامل iOS 9

iPhone_6_family-7-630

شاید نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل iOS به این زودی‌ها به آیفون‌ها یا آیپدهای‌تان راه پیدا نکند؛ اما احتمالا در کنفرانس امسال، برای اولین بار چشم‌مان به جمال iOS 9 و برخی ویژگی‌های جدیدش روشن خواهد شد.

انتظار تغییرات ظاهری چشم‌گیری از نسخه‌ی جدید این سیستم عامل نمی‌توان داشت. با این‌ حال گفته می‌شود که فونت موسوم به San Francisco پایش از «اپل واچ» به آیفون‌ها و آیپدها هم باز خواهد شد. هم‌چنین به‌احتمال زیاد، قابلیت Force Touch در iOS 9 گسترده‌تر خواهد شد و شیوه‌ی تعامل با گجت‌های مختلف اپل بهبود خواهد یافت. از قابلیت جدیدی با نام Proactive هم سخن به میان آمده است؛ بر اساس آخرین شنیده‌ها، این قابلیت قرار است جایگزین گزینه‌ی جستجوی Spotlight شود و به شکل بهینه‌ای اطلاعات دقیق‌تری را در زمان درست، در اختیار کاربر قرار دهد.

با توجه به تب داغ مفاهیم «اینترنت اشیا» (Internet of Things) و خانه‌های هوشمند، پیش‌بینی می‌شود اپل با معرفی یک اپلیکیشن قدرتمند (احتمالا با نام Home)، کنترل شما بر محیط زندگی‌تان را بهبود ببخشد.

سیستم‌عامل OS X و معرفی مک‌های جدید

در این کنفرانس قرار است از نسخه‌ی جدید سیستم عامل OS X رونمایی شود. در نسخه‌ی جدید (۱۰.۱۱)، اپل به‌جای تغییرات ظاهری بنیادین، بیش‌تر روی بهبود عمل‌کرد نرم‌افزار کار کرده است.

mac

به احتمال زیاد یک ابزار کنترلی جدید (یا همان Control Center) به سبک و سیاق iOS در اختیار کاربران کامپیوترهای مک قرار می‌گیرد؛ دسترسی به این بخش از طریق «ترک‌پد» (Trackpad) صورت می‌گیرد. در ضمن در این سیستم عامل، وضعیت امنیت و پایداری سیستم بهتر خواهد شد.
در دنیای کامپیوترهای مک، چه سری‌ Pro و Air و چه iMac، اپل تا این لحظه اکثر برگ‌های خود را رو کرده و به‌نظر نمی‌رسد شاهد بازیگرهای جدید باشیم. با این ‌حال احتمال معرفی مدل جدیدی از Mac Pro بیش‌تر از دیگران است. باید منتظر ماند و دید که آیا اپل می‌خواهد شگفت‌زده‌مان کند یا خیر.

ضربان موسیقی در دستان اپل

اگر شایعات و شنیده‌های چند وقت اخیر صحت داشته باشد، اپل ممکن است در این کنفرانس به‌طور رسمی از سرویس موسیقی خود با نام Apple Music رونمایی ‌کند.

۱۷۰۲۹۹۸۵۸

پس از خرید شرکت Beats توسط اپل، برای اولین بار شاهد پیوند یکپارچه سرویس‌های این شرکت با اپلیکیشن موسیقی اپل خواهیم بود. از این پس، جستجو و پخش موسیقی در گجت‌های اپل، بیش از پیش شنیدنی می‌شود.

Apple TV

apple-tv-630

در مورد Apple TV شنیده‌ها اندکی متناقض است. ابتدا گفته می‌شد که نسل جدید Apple TV و سرویس اشتراک جدید این دستگاه در WWDC امسال معرفی می‌شوند؛ اما برخی منابع از احتمال معرفی این دو مورد در آینده‌ای نزدیک و در رویدادی دیگر سخن به میان آورده‌اند. البته بهتر است صبر‌پیشه کنیم تا کم‌تر از دو روز دیگر از این موضوع هم سر در ‌بیاوریم!

اپل واچ؛ خط مقدم جدید اپل

چه دوست داشته باشید و چه نه، برنامه‌نویسانی که روی پلتفرم اپل کار می‌کنند، به سمت خط مقدم جدیدی یورش برده‌اند. این جبهه جدید جایی نیست جز اپل واچ.

watch

در حال حاضر، ساعت هوشمند اپل (یا همان اپل واچ) وابستگی زیادی به آیفون دارد؛ ‌طوری که بدون آیفون، کار زیادی از اپل واچ بر نمی‌آید. ازاین‌رو، اپل قصد دارد ابزارهای توسعه جدیدی را در اختیار برنامه‌نویسان قرار دهد تا آن‌ها بتوانند با تولید اپلیکیشن‌های اختصاصی برای این گجت، استقلال آن را از سایر دستگاه‌ها افزایش دهند.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*