اینترنت پرسرعت

34 ماهواره دیگر شرکت وان وب برای ارائه اینترنت ماهواره ای به فضا فرستاده شد

34 ماهواره دیگر شرکت وان وب برای ارائه اینترنت پرسرعت به فضا فرستاده شد تا تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار این شرکت به 322 ماهواره برسد.

شرکت وان وب همچنان در حال گسترش ماهواره‌های اینترنتی خود بوده و اخیرا 34 ماهواره دیگر را نیز به فضا فرستاد تا تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار زمین این شرکت به 322 ماهواره افزایش پیدا کند. این ماهواره‌ها توسط موشک سایوز (Soyuz) شرکت آریان‌اسپیس (Arianespace) از پایگاه فضایی بایکونور (Baikonur) در قزاقستان به فضا پرتاب شدند. شرکت وان وب رقیب کمپانی استارلینک ایلان ماسک در ارائه اینترنت ماهواره ای جهانی است.

ارسال ماهواره‌های وان وب برای ارائه اینترنت پرسرعت به فضا 

این 34 ماهواره بر اساس برنامه 3 ساعت و 45 دقیقه پس از پرتاب از موشک سایوز جدا شدند و در مدار قطبی در فاصله 450 کیلومتر از زمین استقرار پیدا کردند. همچنین شرکت وان وب قصد دارد برای ارائه اینترنت پرسرعت تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار زمین خود را به 648 ماهواره برساند.

شرکت وان وب که هدف خود را فراهم کردن دسترسی جهان به اینترنت با تاخیر کم و پرسرعت اعلام کرده قصد دارد تا پایان سال 2021 فرایند سرویس‌دهی به کاربران را آغاز کند که البته در فاز نخست کاربران نواحی شمالی زمین به ویژه اروپای شمالی، کانادا، آلاسکا، گرینلند و ایسلند از این خدمات بهره‌مند خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*