iOS 9 در چه تاریخی و برای کدامیک از دیوایس های اپل منتشر خواهد شد ؟

اپل دیشب در جریان کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 15 از نسخه جدید سیستم عامل موبایل خود یا همان iOS 9 پرده برداشت.امروز در مطلب شما را با ویژگی های جدید این نسخه از آی او اس آشنا کردیم ، اما اگر دوست دارید بدانید iOS 9 در چه تاریخی و برای کدامیک از دیوایس های اپل منتشر خواهد شد در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

زمان ارائه iOS 9

برنامه پابلیک بتای شرکت اپل که پیش از این نیز در رابطه با آن سخن گفتیم در مورد iOS 9 نیز صدق می کند. به این معنا که اپل نه‌تنها نسخه بتای iOS جدید را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد یک ورزن پابلیک بتا نیز از آن پیش از ارائه رسمی ارائه خواهد کرد که البته همچنان unstable بوده و تنها برای رفع نواقص آن ارائه می‌شود. بنابراین اگر قصد تست کردن این نسخه از iOS را قبل از ارائه رسمی دارید بهتر است به این نکته فکر کنید.

زمان‌بندی اپل برای ارائه iOS 9 به این صورت است:

– نسخه Developer Beta از همین امروز

– نسخه Public Beta از ابتدای جولای (تا یک ماه دیگر)

– نسخه رسمی و نهایی در پاییز و شاید در اواسط سپتامبر (اواخر شهریور)

کدامیک از دیوایس های اپل iOS 9 را دریافت می‌کنند؟

یکی از سنت‌های دیرینه اپل در هر سال، حذف قدیمی‌ترین دستگاه حاضر در لیست ار آپدیت iOS جدید است و امسال نیز طبق رسم دیرینه می‌بایست قرعه به نام دیوایس‌هایی چون iPad 2، iPod touch 5th generation و یا iPhone 4S می‌افتاد. اما ماجرا اینگونه نیست و اپل امسال با دست و دلبازی تمام، اعلام کرده که تمامی دیوایس‌هایی که پیش از این iOS 8 را دریافت کرده‌اند، به iOS 9 نیز آپدیت می‌شوند. لیست کامل این دیوایس‌ها در جدول زیر آمده است.

iOS-9-release-date-eligible-devices-and-space-requirements-02

فضای مورد نیاز برای نصب : ۳۵۰ درصد کاهش!

کابوس iOS 8.0 با حجم ۴.۳ گیگابایتی را به یاد دارید؟ این کابوس خوشبختانه در مورد iOS 9 تکرار نمی‌شود و حجم کلی آپدیت اینک با ۳۵۰ درصد کاهش به تنها ۱.۳ گیگابایت رسیده است. این خبر بیش از همه دارندگان دیوایس‌های ۱۶ گیگابایتی اپل را خوشحال خواهد کرد چرا که دیگر نیازی به حذف برنامه‌های و محتوای داخلی گوشی برای نصب iOS جدید ندارند.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این کاهش حجم خیلی جالبه