اپلیکیشن اینستاگرام کودکان

پروژه ساخت اپلیکیشن اینستاگرام کودکان متوقف شد

اینستاگرام رسماً توقف کار روی اپلیکیشن اینستاگرام کودکان را متوقف کرد. آدام موسری می‌گوید ساخت Instagram Kids دردسرهای زیادی دارد.

اوایل سال ۲۰۲۱ بود که فیسبوک اعلام کرد در حال کار روی نسخه ویژه‌ای از اپلیکیشن اینستاگرام مخصوص کودکان است. در واقع این شرکت قصد داشت نسخه‌ای از اینستاگرام بسازد که در آن محتوای مخصوص کودکان مثل آنچه گوگل با Youtube Kids ارائه می‌کند را پخش کند. ولی حالا به نظر می‌رسد پروژه ساخت اپلیکیشن اینستاگرام کودکان متوقف شده است.

علت توقف پروژه ساخت اینستاگرام کودکان

آدام موسری رئیس اینستاگرام در یک پست این‌چنین گفته است که:

ما بر این باوریم، این برای والدین بهتر است که نسخه‌ای از اینستاگرام که مخصوص کودکان طراحی شده (جایی که والدین می‌توانند بهتر روی استفاده کودکان خود نظارت داشته باشند) را در اختیار فرزندانشان قرار دهند، تا آنکه از اپلیکیشنی استفاده کنند که حتی سن کودکان برای باز کردن یک حساب کاربری مجاز نیست.

در حالی که به توسعه این تجربه کاربری نیاز است، ولی تصمیم گرفتیم این پروژه را متوقف کنیم. این به ما فرصت بیشتری برای همکاری با والدین، کارشناسان، سیاست‌گذاران و نهادهای اجرایی می‌دهد  تا به نگرانی‌های آن‌ها گوش کنیم و اهمیت و ارزش این پروژه برای نوجوان‌هایی که این روزها آنلاین هستند را ثابت کنیم.

موسری در پست خودش اشاره کرده که برخی منتقدان به تولید اپلیکیشن اینستاگرام کودکان به صورت مستقل از برنامه اصلی انتقاد داشته‌اند، ولی او می‌گوید که نوجوانان این روزها آنلاین هستند و ساخت یک اپلیکیشن مستقل برای آن‌ها بهتر است. رئیس اینستاگرام همچنین می‌گوید نسخه‌ای که این شرکت قصد دارد آن را توسعه دهد شبیه به اینستاگرام فعلی نیست و فاقد تبلیغات است. در واقع تمام محتوایی که در آن به نمایش درمی‌آید، مناسب نوجوانان است.

با توجه به آنچه که موسری می‌گوید، به نظر می‌رسد اینستاگرام در راه ساخت این پلتفرم با دشواری‌هایی مواجه شده است. حتی گوگل هم با Youtube Kids عملکرد بی‌نقصی نداشته است. اما اینکه اینستاگرام چرا پروژه اینستاگرام کودکان را متوقف کرده، کمی تعجب برانگیز است و نا نمی‌دانیم آن‌ها مجدداً پروژه را راه‌اندازی خواهند کرد یا خیر؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*