قابلیت افزایش رم مجازی سامسونگ

قابلیت افزایش رم مجازی سامسونگ به گوشی‌های بیشتری می‌آید

قابلیت افزایش رم مجازی سامسونگ که RAM Plus نام دارد، در حال اضافه شدن به گوشی‌های میان‌رده و پرچمدار بیشتری به غیر از گلکسی A52s 5G است.

گوشی گلکسی A52s 5G سامسونگ امکانات بی‌شماری را در اختیار کاربرانش می‌گذارد که یکی از آن‌ها قابلیت مخفی افزایش رم مجازی به نام RAM Plus است. قابلیت رم پلاس، مقدار حافظه Ram دستگاه را با استفاده از ۴ گیگابایت اژ فضای ذخیره‌سازی گوشی به صورت مجازی ارتقا می‌دهد. درست مثل ویندوز که وقتی ظرفیت رم کامپیوتر پر می‌شود، بخشی از حافظه داخلی را به به عنوان یک رم مجازی در می‌آورد.

قابلیت افزایش رم مجازی به کدام گوشی‌های سامسونگ اضافه شده است؟

درست وقتی ما در این فکر بودیم که آیا سامسونگ این قابلیت را به گوشی‌های دیگرش هم اضافه خواهد کرد یا خیر، ظاهراً این اتفاق افتاده است. قابلیت افزایش رم مجازی در تازه‌ترین آپدیتی که برای گوشی نسخه معمولی گلکسی A52 5G منتشر شده هم دیده شده است. اما ظاهراً این قابلیت فقط مختص گوشی‌های میان‌رده سامسونگ نیست و گوشی پرچمدار تاشو گلکسی زد فول ۳ با ۱۲ گیگابایت رم هم آن را بعداز به‌روزرسانی به یک آپدیت جدید ارائه می‌کند.

اما از آنجا که زد فولد ۳ هم بعد از دریافت یک به‌روزرسانی RAM Plus را ارائه کرده، می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های گلکسی اس ۲۱ هم با یک آپدیت این ویژگی را دریافت کنند. اندروید ۱۲ و آپدیت آزمایشی One UI 4.0 که اکنون فاقد این قابلیت هستند؛ بنابراین احتمالا باید به انتشار نسخه‌های بعدی رابط کاربری سفارشی سامسونگ برای این گوشی‌ها امیدوار باشیم.

قابلیت افزایش رم مجازی سامسونگ

بعید به نظر می‌رسد گوشی‌هایی با ظرفیت رم بالا اصلا نیازی به چنین چیزی داشته باشند. اندروید با بستن برنامه‌های غیرضروری و فعال در پس زمینه اصلا اجازه از دست رفتن تمام ظرفیت رم را نمی‌دهد. حالا سامسونگ و دیگر شرکت‌ها تلاش می‌کنند فقط به این فرآیند سرعت ببخشند که خیلی مفید به نظر نمی‌رسد.

RAM Plus به هیچ عنوان قابل سفارشی‌سازی نیست. آن ففط ۴ گیگابایت رم مجازی در اختیار شما می‌گذارد و هیچ توانایی در غیرفعال کردن آن نخواهید داشت.

اگر می‌خواهید ببینید که گوشی شما هم به قابلیت افزایش رم مجازی سامسونگ مجهز است یا نه، همین حالا به صفحه تنظیمات گوشی خود بروید، وارد زیرمجموعه آن به نام Battery and device care شوید و روی گزینه Memory کلیک کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. قابلیت خوبیه واسه میان رده ها…دمش گرم سامسونگ