پلاک خودرو

با پلاک سوم ، دیگر نیازی به فک و نصب پلاک خودرو نیست

رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام این که به دنبال اجرای طرح پلاک سوم هستیم گفت با این طرح دیگر به فک و نصب پلاک خودرو نیازی نخواهد بود.

سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص آسان‌تر شدن روند شماره‌گذاری خودرو عنوان کرد در سال 1384 قانون این حوزه با تغییراتی مواجه شد و طبق آن پلاک خودرو محور به پلاک فرد محور تبدیل شد. در همین راستا با استفاده از این قانون قصد داریم روند شماره‌گذاری را تغییر دهیم.

تفاوت پلاک سوم با پلاک خودرو معمولی

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه با اشاره به این که طرح آینده ما مربوط به یک پلاک جدید برای خودروها خواهد بود گفت در این طرح که در قانون سال 1384 به تصویب رسیده باید هر وسیله نقلیه علاوه بر دو پلاک عقب و جلو به یک پلاک سوم نیز مجهز شوند. از این رو قصد داریم این طرح را به زودی با هدف تسهیل در روند شماره‌گذاری عملیاتی کنیم.

هادیانفر در ادامه گفته‌های خود بیان کرد در حال حاضر طراحی سامانه‌های این طرح در حال انجام است و با اجرایی شدن آن دیگر به فک و نصب پلاک نیازی نخواهد بود. وی افزود این پلاک در داخل شیشه جلو و عقب نصب خواهد شد و زمانی که افراد به مراکز شماره‌گذاری مراجعه می‌کنند، دیگر به تعویض پلاک احتیاجی نخواهند داشت و فقط اطلاعات پلاک سوم آنها تغییر خواهد کرد. رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد این طرح در حال طراحی و نهایی شدن بوده و پس از تایید توسط فرمانده ناجا به مرحله اجرا خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بازم ی نقشه جدید جیب ملت را خالی کنن