Freetel اولین گوشی های مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل را معرفی کرد

اسفند ماه سال گذشته بود که در خبری به احتمال عرضه اولین گوشی مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل توسط کمپانی ژاپنی Freetel اشاره کردیم.در آن خبر گفته شده بود که Freetel احتمالا این محصول را در کنگره جهانی موبایل بارسلون معرفی خواهد کرد.با این حال این کمپانی ژاپنی تا MWC 2015 صبر نکرده و امروز از دو گوشی ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل با نام های Katana 01 و Katana 02 رونمایی کرده است.با این حساب کاتانا ۰۱ و ۰۲ کمپانی Freetel اولین گوشی های مجهز به نسخه موبایل ویندوز ۱۰ خواهند بود که معرفی شده اند.

اسمارت فون Katana 01 به یک صفحه‌نمایش ۴.۵ اینچی با وضوح ۴۸۰ در ۸۵۴ مجهز شده و پردازنده ی چهار هسته‌ای از تولید کنندهای نامشخص دارد. کاتانا ۰۱ همچنین به دوربین‌های جلو و عقب و باتری ۱۷۰۰ میلی‌آمپری مجهز خواهد بود و از شبکه‌ی ارتباطی LTE پشتیبانی می‌کند.

کاتانا ۰۲ هم مانند مدل ۰۱ بر مبنای یک پردازنده‌ی چهار هسته‌ای با تولید کننده‌ی نا‌مشخص قرار دارد، با این تفاوت که بزرگ‌تر بوده، صفحه‌نمایش ۵ اینچی با وضوح ۷۲۰ در ۱۲۸۰ و قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی ارتباطی LTE دارد و باتری آن ۲۶۰۰ میلی‌آمپری است.

Freetel-Katana-02

طبق برنامه Freetel ، این شرکت به محض عرضه رسمی نسخه موبایل ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت ، این دو گوشی جدید را روانه بازار خواهد کرد.بر اساس این خبر ، Freetel  گوشی کاتانا ۰۱ را ۱۶۰ دلار و کاتانا ۰۲ را ۲۴۰ دلار قیمت گذاری کرده است.

متاسفانه هنوز مشخص نشده که این دو گوشی راهی به بازار های خارج از کشور زاپن باز خواهند کرد یا خیر ، با این حال بد نیست بدانید پیش از این مسئولین فریتل از برنامه این شرکت برای عرضه گوشی های جدید در بازارهای جهانی خبر داده اند و ممکن است این دو گوشی هم جزئی از همین برنامه باشند.

 منبع :  phonearena 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*