سایپا شاهین

سایپا شاهین ، از زمان عرضه تا امروز مدام ارزان‌تر شده است!

سایپا شاهین که به عنوان جدیدترین خودرو ملی محسوب می‌شود از زمان عرضه تا به امروز همواره قیمت آن در بازار روند کاهشی داشته است. در ادامه آخرین جزئیات قیمتی این سدان سایپا در بازار را بررسی خواهیم کرد.

شرکت سایپا سدان جدید خود یعنی شاهین را در اواخر اسفند 99 به بازار عرضه کرد که البته در آن زمان به تعداد محدود با قیمت در کارخانه 290 میلیون تومانی قابل سفارش بود. در اواخر بهار سال 1400 نیز برخی از افراد در آگهی‌های سایت‌های فروش اینترنتی برای این خودرو قیمت بازار 390 تا 395 میلیون تومان را در نظر گرفته بودند، اما به تدریج با افزایش عرضه، قیمت آن نیز روند کاهشی پیدا کرد و در اواخر تابستان 1400 به 320 میلیون تومان کاهش یافت. هرچند پس از آن به دلیل موج جدید رشد قیمت خودرو شاهد افزایش قیمت بازار شاهین به 350 میلیون تومان نیز بودیم.

روند کاهشی قیمت سایپا شاهین

هم‌اکنون با توجه به این که بازار با رکود شدیدی مواجه شده و سایپا نیز تعدادی زیادی از شاهین را به بازار عرضه کرده است، قیمت بازار این سدان در حال حاضر حدود 330 تا 340 میلیون تومان بوده که از کاهش 70 میلیون تومانی قیمت آن نسبت به زمان عرضه حکایت دارد. گفتنی است از زمان عرضه تاکنون قیمت کارخانه این خودرو نیز ثابت مانده است که دلیل آن به عدم موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت این خودرو مربوط می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. طراحان و مهندسین سایپا چرا نمی‌توانند مخزن اگزوز را کمی بالاتر نصب کنند ، دیده شدن مخزن اگزوز از پشت خودرو هم در تیبا و هم در شاهین زشت و نشان از بی سلیقگی طراحان شرکت سایپا می‌باشد ، قطعا در موارد دیگر هم کارشناسان خودرو می‌توانند ایرادات اساسی از خودروهای سایپا لحاظ کنند