پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

اینها پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان هستند

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان معرفی شدند. در این لیست نام خودروهایی چون لامبورگینی اوروس و تسلا مدل ایکس به چشم می‌خورد. در ادامه شما را با سریع ترین شاسی بلندهای دنیا آشنا خواهیم کرد.

شاسی بلندها امروزه در بسیاری از بازارها توانستند خوش بدرخشند و با ویژگی‌های متعدد خود آمار فروش بالایی را به ثبت برسانند. این خودروها که طبق ترکیب چند سگمنت خودرویی مختلف به وجود آمدند قادرند کاربردهای مختلفی را ارائه دهند. این خودروها علاوه بر ظاهر جذاب، از قدرت و سرعت خارق‌العاده‌ای نیز بهره می‌برند که توانسته آنها را بیش از پیش برای مشتریان به گزینه‌های جذابی تبدیل کند. در همین راستا قصد داریم شما را با پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان آشنا کنیم.

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

لامبورگینی اوروس 2019

شتاب 0 تا 100: 2.97 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

لامبورگینی اوروس 2019 توانست جایگاه نخست لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان را به خود اختصاص دهد. شرکت لامبورگینی که در تولید سوپراسپرت‌هایی با ظاهر خشن و با ابهت تخصص دارد توانست با عرضه اولین شاسی بلند خود یعنی اوروس در بازار شاسی بلندها خوش بدرخشد و به خوبی به نیاز علاقه‌مندان این بازار پاسخ دهد. این خودرو از یک پیشرانه 4 لیتری V8 توربو دوقلو بهره می‌برد که قادر است قدرتی برابر با 641 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتن‌متر را به تولید برساند. با چنین قدرتی، لامبورگینی اوروس ظرف مدت 2.79 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر خواهد رسید که آن را به پرشتاب ترین شاسی بلند جهان که به تولید انبوه رسیده تبدیل می‌کند.

بنتلی بنتایگا اسپید 2020

شتاب 0 تا 100:  3.14 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

بنتلی بنتایگا اسپید از یک پیشرانه 12 سیلندر با قدرت 626 اسب بخار بهره می‌برد تا علاوه بر لوکس بودن بتواند شتاب فوق‌العاده‌ای را نیز در اختیار راننده قرار دهد. این خودرو لوکس ظرف مدت 3.14 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. همچنین حداکثر سرعت این خودرو نیز 305 کیلومتر بر ساعت اعلام شده تا نشان دهد استفاده از پسوند اسپید (سرعت) در نام این خودرو بی‌دلیل نبوده است.

تسلا مدل ایکس P90D مدل 2016

شتاب 0 تا 100: 3.17 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

جایگاه سوم لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان به خودرو الکتریکی تسلا مدل ایکس P90D تعلق دارد. در واقع تسلا توانسته با عرضه خودروهای قدرتمند و پرسرعت تفکر مشتریان به خودروهای الکتریکی را به طور کامل تغییر دهد و در این میان تسلا مدل ایکس توانسته با درخشش خود نگاه بسیاری را به خود جلب کند. در واقع این شاسی بلند با وجود قیمت و وزن زیاد خود از شتاب خارق‌العاده نیز بهر می‌برد که آن را به یک نسخه خاص تبدیل کرده است.

تسلا برای هر یک از محورهای مدل ایکس P90D یک پیشرانه الکتریکی جداگانه را در نظر گرفته است که باعث شده این شاسی بلند بتواند با وجود وزن زیاد پکیج باتری، ظرف مدت 3.17 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. با وجود این که رقبای تسلا طی سال‌های قبل سعی کردند با عرضه محصولات برقی جدید از این شاسی بلند فوق سریع سبقت بگیرند، اما تسلا همچنان بی‌رقیب است.

پورشه کاین توربو کوپه 2020

شتاب 0 تا 100: 3.22 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

طی چند سال گذشته پورشه با تولید سوپراسپرت‌های خاص خود توانسته نگاه بسیاری را به خود جلب کند. پورشه کاین توربو کوپه نیز یکی از همین محصولات خاص این خودروساز محسوب می‌شود که نسبت به قبل کمی کاهش وزن را تجربه کرده و با بهبود عملکردهای فنی توانسته خود را به لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان برساند. در واقع نسخه توربو کوپه نسبت به مدل استاندارد خود حدود 41 کیلوگرم سبک‌تر شده که همین موضوع شتاب این خودرو را نسبت به مدل استاندارد حدود 0.03 ثانیه ارتقا داده است. این خودرو قادر است ظرف مدت 3.22 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و در جایگاه چهارم این لیست قرار بگیرد.

مرسدس AMG GLC63 S کوپه 2018

شتاب 0 تا 100: 3.24 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

زیرمجموعه AMG مرسدس بنز با هدف تولید یک شاسی بلند فوق سریع توانست بار دیگر خود را در بازار خودروهای اسپرت به اثبات برساند. این شرکت با عرضه مرسدس AMG GLC63 S کوپه موفق شد به جایگاه پنجم لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان وارد شود. این شاسی بلند آلمانی قادر است ظرف مدت 3.24 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

پورشه کاین توربو 2019

شتاب صفر تا صد 3.25 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

پورشه کاین به عنوان یکی از محصولات پرفروش این خودروساز محسوب می‌شود و به همین دلیل پورشه همواره به دنبال ارتقای این مدل خاص است. نسل فعلی پورشه کاین توربو قادر است ظرف مدت 3.25 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که آن را از پورشه 911 توربو کد 997 نیز سریع‌تر کرده است.

بی ام و X6 M کامپتیشن 2020

شتاب 0 تا 100: 3.26 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

بی ام و X6 M کامپتیشن نسبت به نسخه استاندارد خود از حدود 17 اسب بخار قدرت بیشتری بهره می‌برد. در واقع این خودرو 2400 کیلوگرمی به کمک پیشرانه 4.4 لیتری V8 خود قادر است ظرف مدت 3.26 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند؛ چنین شتابی این خودرو را از سدان بی ام و M8 کامپتیشن نیز سریع‌تر کرده است.

جیپ گرندچروکی ترک هاوک 2018

شتاب 0 تا 100: 3.31 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

شرکت فیات کرایسلر با توجه به جذابیت‌های پیشرانه V8 هلکت شاسی بلند جیپ گرندچروکی ترک هاوک را به آن مجهز کرد تا بتواند در لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان جای بگیرد و در این بخش موفق نیز بوده است. این شاسی بلند به کمک پیشرانه هلکت 707 اسب بخار می‌تواند ظرف مدت 3.31 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

آلفارومئو استلویو کوادریفولیو 2018

شتاب 0 تا 100:  3.34 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

خودروهای ایتالیایی همواره از وزن سبک و سرعت زیادی برخوردار بودند و شاسی بلند آلفارومئو استلویو کوادریفولیو نیز از این موضوع مستثنی نیست. از این رو آلفارومئو استلویو کوادریفولیو برای افرادی که عاشق سرعت هستند یک گزینه عالی محسوب می‌شود. این شاسی بلند به یک موتور 2.9 لیتری V6 توربو دوقلو مجهز بوده که قادر است قدرتی برابر با 505 اسب بخار را به تولید برساند؛ این شاسی بلند با چنین قدرتی ظرف مدت 3.34 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

دوج دورانگو SRT Hellcat مدل 2021

شتاب 0 تا 100: 3.36 ثانیه

پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان

جایگاه دهم لیست پرشتاب ترین شاسی بلندهای جهان به دوج دورانگو SRT Hellcat مدل 2021 تعلق دارد. شرکت دوج برای این خودرو یک پیشرانه 6.2 لیتری V8 سوپرشارژر همی در نظر گرفته که قادر است قدرتی برابر با 710 اسب بخار و گشتاور 874 نیوتن‌متر را به تولید برساند. این شاسی بلند 2.5 تنی با چنین قدرتی می‌تواند ظرف مدت 3.36 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. متاسفانه بعلت اطلاعات کم نویسنده ،
    فقط دوج یک شاسی بلند هست SUV و واقعا تخصص آفرود هست

    بقیه کراس اور یا نیمه شاسی بلند هستند CUV