بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری میلیاردر روسی به تیم تحقیقاتی استیون هاوکینگ برای یافتن موجودات فضایی !

به طور قطع ، این یکی از بزرگترین پرسش های پاسخ داده نشده بشر می باشد : آیا ما در این جهان تنها هستیم ؟!

حتی با نگاهی سطحی به وسعت و عظمت جهان خلقت می توان به این پرسخ پاسخ خیر داد اما چه فایده ! ساده بگویم تا زمانی که یک موجود فضایی رسما در انظار عمومی ظاهر نشود و هزاران عکس و فیلم شاهد عینی آن را تایید نکنند هیچکس نمی تواند به این پرسش بزرگ با قطعیت پاسخ دهد.البته این مثال جنبه طنز داشت اما برای اثبات این موضوع به مدرکی اینچنینی نیاز خواهیم داشت !

به هر حال این پرسش بزرگ سال هاست که انسان های زیادی را به خود مشغول کرده و همه به روش های گوناگونی به دنبال یافتن نشانه هایی از حیات هوشمند فرازمینی هستند.اکنون به نظر می رسد ( دست کم در ظاهر ) بزرگ‌ترین تحقیقات علمی تاریخ برای یافتن موجودات فضایی در حال آغاز شدن باشد.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری علمی فیزیکدان بزرگ ، پروفسور استیون هاوکینگ و جمعی از دانشمندان قرار است بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری میلیاردر روسی ، یوری میلنر ( Yuri Milner ) را صرف جستجوی موجودات فضایی کنند به امید اینکه طی ۱۰ سال آینده به هدف خود برسند !

Yuri-Milner-Stephen-Hawking

در این تحقیقات جدید دانشمندان قرار است ده برابر گذشته، فواصل کیهانی اطراف و پنج برابر قبل، سیگنال‌های فضایی را مورد کاوش قرار دهند. چنین وسعتی، میلیون‌ها ستاره‌ی اطراف زمین و کهکشان راه شیری را در بر می‌گیرد.

استیون هاوکینگ در کنفرانس خبری که درباره‌ی این پروژه‌ی فضایی برگزار شده بود گفت:

زمان آن فرا رسیده است که فراتر از زمین به دنبال حیات باشیم. این دانشمندان می‌خواهند خود را صرف این پروژه کنند. ما زنده هستیم، با هوش هستیم و باید بدانیم.

اولین مرحله‌ این پروژه قرار است از بزرگ‌ترین تلسکوپ‌های دنیا (تلسکوپ گرین‌بانک در امریکا و تلسکوپ پارکس در استرالیا) برای اسکن سیگنال‌های فضایی استفاده کند. سیگنال‌هایی که دانشمندان امیدوارند از سوی تمدن‌های دیگر فضایی ارسال شده باشد.

قرار است داده‌های این تحقیقات در طول زمان به‌صورت عمومی عرضه شوند. حتی اگر هم موجودات فضایی پیدا نشوند، این پروژه به دانشمندان اجازه می‌دهد تا به جای تحقیق جداگانه روی ستاره‌ها، کهکشان‌ها را بطور کلی بررسی کنند.

استیون هاوکینگ پیش از این گفته بود که اگر موجودات بیگانه پیدا شوند، احتمالا انسان‌ها را نابود خواهند کرد !

استیون هاوکینگ پیش از این گفته بود که اگر موجودات بیگانه پیدا شوند، احتمالا انسان‌ها را نابود خواهند کرد !

نظر شما درباره این موضوع چیست ؟

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. عالیه، کارشون حرف نداره…
  کشفیات جدید ازاین طریق روی آینده ی زمین حتما تاثیر میذاره.
  درجواب دوستانی که توفکر کار خیرن باید گفت که کسب علم و کشف مجهولات خودش یکی از کارای مثبت برا اخرت هست و روی آبادی زمین هم تاثیر میذاره (تاثیر مثبت)

 2. خوبه ولی بهتر بود برای همین زمین خودمون خرج کنن

 3. کاش به جای این پولها
  به فکر اخرتشون بودن دو تا مسجد میساختن

 4. کاش به جای خرج این پول ها
  به فکر آبادانی زمین خودمون بودن!