کارت گرافیک اینتل Xe HPG

کارت گرافیک اینتل Xe HPG تا مارس 2022 وارد بازار می‌شود

اینتل رقیب کارت گرافیک GeForce GTX 3070 و GTX 3060 را وارد بازار می‌کند. به زودی می‌توانیم با کارت گرافیک اینتل Xe HPG ملاقات کنیم.

هر چقدر که به رونمایی از نسل جدید کارت گرافیک مستقل اینتل نزدیک‌تر می‌شویم، اطلاعات بیشتری از آن به بیرون درز می‌کند و شایعات زیادتری را راجع به آن می‌شنویم. دو هفته پیش در گزارشی نام این کارت گرافیک فاش شده بود. حالا گفته می‌شود کارت گرافیک اینتل Xe HPG (یا DG2) در ماه مارس امسال عرضه خواهد شد.

گزارشی که از سوی IT Home و به نقل از منابع غیرقابل ذکر منتشر شده، نشان می‌دهد که اینتل به دنبال رونمایی از کارت گرافیک جدید خودش در ماه مارس است؛ در حالی که شایعات پیشین این تاریخ را ژانویه اعلام کرده بودند. این تأخیر به اینتل اجازه می‌دهد به خوبی به درایورهایش بپردازد و کارت‌های گرافیک سری Xe graphic را با کیفیت بالاتر عرضه کند.

در این گزارش همچنین آمده است که اینتل تنها 2 کارت گرافیک دسکتاپی به نام DG2 را برای گیمرها در نظر گرفته است. آنطور که درایورهای اینتل نشان می‌دهند، چیپست‌های قدرتمندی که احتمالاً بعده‌ها عرضه می‌شوند می‌توانند تا 32 SKU داشته باشند. یکی از این دو کارت گرافیک با 512 EU و 16 گیگابایت حافظه GDDR6 عرضه می‌شود که عملکردی مشابه کارت گرافیک GeForce RTX 3070/3070 Ti خواهد داشت. دیگری نیز با 384 EU و 12 گیگابایت حافظه DDR6 SGRAM همراه است و می‌تواند در عملکرد با کارت گرافیت RTX 3060/3060 Ti رقابت کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*