رمزریال

رمزریال ، ارز دیجیتال ملی ایران به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت فاز اول ارز دیجیتال ملی ایران با نام رمزریال به زودی به شکل آزمایشی اجرا خواهد شد.

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت فاز نخست پروژه ارز دیجیتال ملی ایران به نام رمزریال به شکل آزمایشی به زودی به اجرا خواهد رسید. وی افزود استفاده از رمزارز تجارت و به ویژه برای واردات در مصوبه مهرماه سال قبل هیئت وزیران بوده که آیین‌نامه‌های اجرای آن در حال تدوین است و به‌زودی شاهد اجرای آن خواهیم بود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی افزود طی همکاری مناسب بانک مرکزی و وزارت صمت، طرح ارز دیجیتال ملی ایران در حال تکمیل است. در واقع فعالان تجاری کشور که قصد دارند برای واردات از ارزهای دیجیتال استخراج شده در داخل کشور استفاده کنند، به کمک این طرح دیگر با مشکلی مواجه نخواهند شد. البته از آنجایی که این موضوع در کارگروه‌ها در حال بررسی قرار دارد، زمان اجرای دقیق آن مشخص نشده است.

رمزریال در راه است

محرمیان با اعلام این که ارز دیجیتال مرزشناس نیست، گفت اگر فردی در خارج از کشور قصد دارد برای واردات از ارزهای دیجیتال استخراج شده داخل کشور استفاده کند، منعی نخواهد داشت و هیئت وزیران نیز در خصوص آن مصوبه‌ای را به تصویب رسانده است. وی افزود راهکار رمز پول ملی توسط بانک‌های مرکزی برای حل تناقض بین تمرکززدایی رمزارزها و همچنین موضوع حاکمیت پولی کشورها پیشنهاد شده که اکثر بانک‌های مرکزی دنیا نیز این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در ادامه بیان کرد بانک مرکزی ایران نیز از مدتی قبل این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و کارهای فنی آن نیز به انجام رسیده است. همچنین خوشبختانه مقررات این طرح در شورای پول و اعتبار نیز تصویب شده است. از این رو به‌زودی فاز آزمایشی رمزارز ملی ایران به عنوان رمزریال اجرا خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. در زمینه اقتصاد در حال فتح یک به یک قله ها هستند مثل قله های تکنولوژی.آنهم در حالی که اقتصاد مال انسان نیست.

  2. کلاهبرداری بعدی تحت لوای رمز ریال،خیلی حواستون جمع باشه هنوز جای صندوق های ETf و کلاهبرداری اشون توی بورس درد میکنه