ساخت خودرويي که در هر 3300 کيلومتر تنها يک ليتر سوخت مصرف مي کند !

Microjoule

امروزه ميزان مصرف سوخت يک خودرو يکي از مهمترين فاکتور هاي خريداران براي انتخاب يک خودرو به حساب مي آيد و کمپاني هاي خودروسازي بيشترين تلاش خود را براي کاهش ميزان مصرف سوخت خودرو مي کنند.حال خودرویی وجود دارد که توسط دانشجویان کالج La Joliverie در نانت فرانسه طراحی و تولید شده و به نظر نمی‌رسد خودروی دیگری به این زودی‌ها بتواند رکورد مصرف سوخت آن را بشکند.

Microjoule

این خودرو که Microjoule نام دارد را می‌توان بهینه‌ترین خودرو از نظر میزان مصرف سوخت، با وزن 35 کیلوگرم برشمرد. این خودرو در رقابتی اروپایی برای تعیین برترین خودرو از نظر میزان مصرف سوخت معرفی شد. تیم فرانسوی سازنده این خودرو موفق شده 200 تیم رقابت کننده دیگر را در این مصاف شکست دهد. این خودرو می‌تواند مسافت 3300 کیلومتر را با یک لیتر سوخت مصرفی طی کند!

Microjoule

Microjoule بر روی پیستی در روتردام هلند مورد آزمایش قرار گرفت. این خودرو از موتور اختراق داخلی بهره می‌برد و از سوخت‌های معمولی می‌توان در آن استفاده کرد. این خودروی 35 کیلویی به طور کامل از فیبر کربن ساخته شده و مقاومت چرخشی و مقاومت هوایی بسیار پایینی دارد.

Microjoule

به عنوان مثال وقتی چرخ‌های آن شروع به گردش می‌کنند، این چرخش بدون توقف برای کیلومترها ادامه خواهد داشت. این خودرو می‌تواند از بنزین و یا اتانول به عنوان سوخت بهره ببرد. فراموش نکنید که کمینه وزن راننده باید 50 کیلوگرم باشد. با توجه به افزایش روزافزون مصرف سوخت و قیمت آن، مشاهده خودروهایی اینچنینی در بازار، چندان دور نمی‌نماید.

Microjoule

منبع : wonderfulengineering

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*