نگاهی به بهترین و مطمئن ‌ترین کراس‌ اورها و شاسی‌ بلندهای ۲۰۱۴

در بررسی مطمئن‌ترین کراس‌اورها و شاسی‌بلندهای مدل سال ۲۰۱۴، جی. دی. پاور برای کراس‌اورهایی که طراحی اولیه آن‌ها برای رانندگی در جاده است و نیز، شاسی‌بلندهایی که برای یدک‌کشیدن، حمل وسایل زیاد و شرایط خارج از جاده تدارک دیده شده‌اند، شرایط یکسانی درنظر گرفته است. در لیستی که در ادامه می‌آید نام ۵ کراس‌اور و ۴ شاسی‌بلند به چشم می‌خورد. این خودروها در طول زمان کیفیت و قابلیت‌اطمینان خود را به صاحبانشان نشان داده‌اند.

 جی. دی. پاور برای این مطالعه از فرم‌های تکمیل‌شده هزاران صاحب خودرو استفاده کرده است. در این باره از رانندگان خودرو سؤال شده که چقدر از خودروهایشان راضی بوده‌اند و چه میزان این خودرو آن‌ها را به دردسر انداخته‌ است. از میان اطلاعات جمع‌آوری شده، مطمئن‌ترین کراس‌اورها و شاسی‌بلندهای ۲۰۱۴ به صورت زیر استخراج شده‌اند.

بیوک انکلِیو ۲۰۱۴ – ۲۰۱۴ Buick Enclave

پس از لیست بلندبالایی که برای بهینه‌سازی‌های انجام شده برای مدل سال ۲۰۱۳ ارائه شد، در حال حاضر بیوک انکلِیو ۲۰۱۴ با یک سیستم هشدار برخورد از جلو و سیستم اعلام عبور از خط عرضه شده است. قابلیت متن به صدا در سیستم اطلاعات و سرگرمی (IntelliLink) اضافه شده و سرنشینان ردیف دوم نیز می‌توانند با استفاده از پورت‌های USB دوگانه وسایل خود را شارژ کنند. انکلیو باز هم به استفاده از طراحی داخلی با کیفیت بالا در یک کراس‌اور شاسی‌بلند ادامه داده است. پیشرانه این خودرو یک موتور ۳/۶ لیتری V6 است که ۲۸۸ اسب‌بخار قدرت دارد.

بیوک انکور ۲۰۱۴ – ۲۰۱۴ Buick Encore

بیوک انکور در اولین سال حضور خود در بازار با تکنولوژی‌های جدید چون هشدار نقاط کور جانبی و ترافیک پشت‌سر، قابلیت متن به صدا در سیستم اطلاعات و سرگرمی اینتلی‌لینک و هماهنگی با «سیری» در گوشی‌های هوشمند اپل است. یک موتور ۱/۴ لیتری توربوی ۴ سیلندر پیشرانه این کراس‌اور کامپکت شاسی‌بلند را تأمین می‌کند که می‌تواند با آپشن دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک همراه شود.

شورولت تاهو ۲۰۱۴ – Chevrolet Tahoe 2014

شورولت تاهو در آخرین سال قبل از تجدیدنظر کلی در طراحی‌اش قرار دارد و شورولت تجهیزات استاندارد این مدل را اضافه کرده است. این شاسی‌بلند ۸ سرنشینه فول‌سایز در رنگ ویژه متالیک عرضه می‌گردد. یک موتور ۵/۳ لیتری V8 با ۳۲۰ اسب‌بخار قدرت به صورت استاندارد در این خودرو استفاده شده است. البته شورولت تاهو در تریم‌های LS، LT و LTZ قابل‌دسترسی است. تولید تاهو هیبرید نیز متوقف شده است.

جی‌ام‌سی یوکان ۲۰۱۴ – GMC Yukon Hybrid

این مدل در بیشتر موارد با شورولت تاهو مشترک است و تنها اندکی از لحاظ جنبه‌های طراحی و تجهیزات با آن متفاوت است. جی‌ام‌سی یوکان نیز وارد آخرین سال قبل از تجدیدنظر کلی در مورد طراحی مدل شده است. ارائه تجهیزات بیشتر به صورت استاندارد، رنگ آبی تیره متالیک و حذف یوکان هیبرید از خط تولید، از نکات قابل‌توجه برای سال ۲۰۱۴ هستند.

هوندا CR-V مدل ۲۰۱۴ – Honda CR-V 2014

با توجه به بهینه‌سازی‌هایی که برای مدل ۲۰۱۵ هوندا CR-V درنظر گرفته شده، مدل ۲۰۱۴ این خودرو تغییرات چندانی به خود ندیده‌ات. هوندا CR-V یک کراس‌آور کامپکت شاسی‌بلند است که جای ۵ سرنشینی را دارد و از یک موتور ۲/۴ لیتری چهار سیلندر برای پیشرانه خود بهره می‌برد. برای سیستم دیفرانسیل این خودرو می‌توان از نوع چرخ‌های جلو یا تمام‌چرخ متحرک استفاده کرد. تریم‌های ارائه شده نیز شامل LX، EX و EX-L هستند.

نیسان مورانو ۲۰۱۴ – -۲۰۱۴ Nissan Murano

یک طراحی دوباره از نیسان مورانو در پاییز امسال به عنوان مدل ۲۰۱۵ عرضه می‌شود و بنابراین، نیسان، به جز چند آپشن برای تغییر رنگ در طراحی کابین، دست به تغییر دیگری در نیسان مورانوی ۲۰۱۴ نزده است. این خودروی کراس‌اور متوسط شاسی‌بلند با ظرفیت ۵ سرنشین برای پیشرانه خود از یک موتور ۳/۵ لیتری V6 با قدرت ۲۶۰ اسب‌بخار استفاده می‌کند. سیستم دیفرانسیل جلو نیز به صورت استاندارد در آن ارائه شده که می‌تواند از آپشن تمام‌چرخ متحرک نیز استفاده کرد. همچنین خریداران می‌توانند از بین تریم‌های S، SV، SL و پلاتینیوم برای نیسان مورانو انتخاب کنند.

تویوتا فور رانر ۲۰۱۴ – ۲۰۱۴ Toyota 4Runner

اگر تصمیم دارید به خارج از جاده بروید ولی نیاز به صندلی‌های بیشتر برای جا دادن ۷ سرنشین دارید، تویوتا فور رانر می‌تواند برای شما مفید باشد. مدل امسال فور رانر یک طراحی جدید به خود دیده است؛ در کابین آن تجدیدنظر صورت گرفته و ابزارهای جدیدی در آن قرار گرفته‌اند. حتی می‌توان بین سیستم‌های اطلاعات و سرگرمی، انتخاب خود را داشت. تریم‌های مختلفی برای این خودرو درنظر گرفته شده است که مدل پایه آن SR5 است. تمام این تریم‌ها از موتور ۴ لیتری V6 با قدرت ۲۷۰ اسب‌بخار برای پیشرانه خود استفاده می‌کنند.

تویوتا FJ کروزر ۲۰۱۴ – Toyota FJ Cruiser

امسال، سال پایانی تولید تویوتا FJ کروزر، به عنوان یک شاسی‌بلند ۵ سرنشینه است و دارای طراحی مشابه به FJ40 کلاسیک است. یک نسخه محدود از این خودرو با رنگ‌آمیزی مخصوص و بهینه‌سازی‌های عملکرد تویوتا و امکانات دیگر برای امسال ارائه شده است.

تویوتا راو فور مدل ۲۰۱۴ – Toyota RAV4 2014 SUV

بهینه‌سازی‌های اندک در تریم داخلی و رنگ جدید آبی متالیک از نکات تازه در راو فور سال ۲۰۱۴ است. در همین حال، تریم لیمیتید می‌تواند از یک بسته تکنولوژی به عنوان آپشن استفاده کند که شامل مونیتورینگ نقطه کور و سیستم هشدار ترافیک پشت‌سر همراه با سیستم‌های هشدار عبور از خط و نوربالای خودکار است. در غیر این صورت، این کراس‌اور شاسی‌بلند ۵ نفره، با توجه به این که تنها یک سال از تغییرات کلی در طراحی آن می‌گذرد، تغییر چندانی به خود ندیده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*