قیمت شیبا اینو

آیا قیمت شیبا اینو به 1 دلار می‌رسد؟

شیبا اینو به عنوان یکی از معروف‌ترین میم کوین‌ها در سال 2021 رشد چشمگیری را تجربه کرد، اما آیا قیمت شیبا اینو به 1 دلار می‌رسد؟ در ادامه با این پرسش پاسخ خواهیم داد.

شیبا اینو در سال 2021 توانست در بازار ارزهای دیجیتالی به رشد چشمگیری دست پیدا کند؛ به گونه‌ای که قیمت این میم کوین که با نماد سگ شیبا اینو شناخته می‌شود از ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۳ دلار در پایان سال 2020 به ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار در پایان سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرد که چنین رشدی از افزایش 26 میلیون درصدی ارزش شیبا اینو طی یک سال حکایت دارد. گفتنی است پذیرش این میم کوین در صرافی‌های بزرگ در رشد آن تاثیر زیادی داشته است.

احتمال افزایش قیمت شیبا اینو به یک دلار

قیمت شیبا اینو

اکنون پس از این که میم کوین شیبا اینو توانسته 5 صفر اعشاری خود را حذف کند، بسیاری از فعالان بازار انتظار دارند این رمزارز بتواند به قیمت 1 دلاری برسد. با توجه به اینکه قیمت شیبا اینو در حال حاضر ۰.۰۰۰۰۲۱ دلار است، برای رسیدن به قیمت 1 دلار باید حدود ۴،۷۰۰،۰۰۰ درصد رشد را تجربه کند. البته از آنجایی که تاکنون این میم کوین توانسته به رشد قابل توجه‌ای دست یابد، رشد ۴,۷۰۰,۰۰۰ درصدی دیگر دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به زیاد بودن عرضه شیبا اینو، در حال حاضر بسیار کمتر از 1 پنی مورد معامله قرار می‌گیرد. هم‌اکنون 549 تریلیون توکن SHIB در گردش است که ارزش کل بازار آن به حدود 11 میلیارد دلار می‌رسد. در واقع اگر قیمت هر توکن به 1 دلار افزایش پیدا کند، ارزش بازار SHIB به 549 تریلیون دلار خواهد رسید که چنین رقمی حدود 200 برابر بزرگتر از ارزش اپل و 6 برابر بیشتر از تولید ناخالص داخلی سالانه جهان محسوب می‌شود. از این رو برای این که قیمت شیبا اینو به 1 دلار برسد، باید یک تغییر گسترده در اقتصاد جهانی رخ دهد.

دو راه برای افزایش ارزش شیبا اینو

قیمت شیبا اینو

طبق گفته تحلیلگران با دو روش می‌توان قیمت شیبا اینو را افزایش داد. روش نخست این که قیمت این میم کوین توسط معامله‌گران افزایش پیدا کند و روش دوم این که عرضه آن کاهش یابد. در روش کاهش عرضه، ارزش توکن‌های باقی مانده افزایش خواهد یافت که البته برای انجام آن باید تعدادی از سکه‌ها را از چرخه حذف کرد؛ فعالان بازار این روش را سوزاندن توکن‌ها با انتقال به کیف پول مرده توصیف می‌کنند.

گفتنی است سوزاندن سکه‌ها برای افزایش ارزش یک اتفاق غیر عادی محسوب نمی‌شود؛ چرا که تا به امروز 410 تریلیون سکه شیبا اینو سوزانده شده است. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم نیمی از عرضه یک کوادریلیون سکه شیبا اینو که از بنیان‌گذار ناشناس شیبا اینو به عنوان هدیه دریافت کرده بود را با این روش از گردش خارج کرد.

همچنین اخیرا نیز 62 میلیون سکه شیبا اینو سوزانده شدند. گفتنی است فرایند سوزاندن 1 میلیارد سکه حدود 2 هفته و فرایند سوزاندن 1 تریلیون سکه حدود 40 سال طول خواهد کشید. البته اگر میان دارندگان شیبا اینو یک حرکت سازماندهی شده شکل بگیرد، می‌توان روند سوزاندن توکن را افزایش داد که بعید به نظر می‌رسد شاهد چنین اتحادی باشیم؛ زیرا اگر قیمت این سکه رشد پیدا کند، برای افرادی که سکه‌های خود را به جای سوزاندن نگه می‌دارند، منفعت زیادی به همراه خواهد داشت.

آینده شیبا اینو چگونه خواهد بود؟

شیبا اینو در پایان ماه اکتبر اوج جدیدی را تجربه کرد، اما اکنون نسبت به آن زمان بیش از 75 درصد از ارزش آن از بین رفته است. در این میان ارزش بیت کوین و اتریوم نیز حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است. در واقع هم‌اکنون ارزهای دیجیتالی به دلیل نگرانی‌ها در بازار سهام به دلیل افزایش نرخ بهره در روند نزولی قرار دارند.

پیش‌بینی وضعیت بازار رمزارزها بسیار دشوار است، اما ارزش دارایی‌ها با تورم بالا در دوران شیوع کرونا به میزان چشمگیری کاهش یافته است. از این رو شیبا اینو همانند سایر رمزارزها در یک شرایط سخت قرار دارد و بعید به نظر می‌رسد قیمت آن به 1 دلار افزایش پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*