نسل جدید لاستیک خودرو

تایرهایی که نه پنچر می‌شوند نه به هوا نیاز دارند؛ نسل جدید لاستیک خودرو به زودی در بازار

شرکت مشهور میشلن موفق به ساخت نسل جدید لاستیک خودرو شده که نه نیازی به هوا دارد و نه نیازی به پنچرگیری! در ادامه با ما باشید.

سال‌هاست که شرکت‌های تولید تایر خودرو در تلاش هستند تا لاستیک‌هایی بسازند که نه نیاز به هوا و نه پنچرگیری داشته باشد. در سال‌های گذشته اطلاعات فراوانی در این خصوص منتشر شده و خبر خوش این است که شرکت مشهور میشلن اکنون موفق به ساخت چنین لاستیک‌هایی شده است.

نسل جدید لاستیک خودرو بدون نیاز به پنچرگیری

به گفته کمپانی میشلن، قرار است به زودی این محصول راهی بازار شود. بنا بر برخی شایعات احتمالا اولین خودرویی که دارای لاستیک‌های این شرکت خواهد بود، شورلت بولت برقی است. البته کمپانی شورلت نیز دقیقا اعلام نکرده که نسل بعدی خودروی لوکس خود را چه زمانی روانه بازار می‌کند، اما پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که بولت الکتریکی تا سال 2025 عرضه می‌شود.

گفتنی است که این اولین موفقیت شرکت میشلن نیست و آنها لاستیک‌های این‌چنینی را سال 2019 ثبت کردند؛ اما از آن زمان تا به امروز تایرهای این کمپانی در دست توسعه بوده‌اند و موفق شده‌اند تا حدود 50 اختراع مرتبط را به ثبت برسانند. آن‌طور که معلوم است جنس این لاستیک‌ها از چند لایه فایبرگلاس است و طوری طراحی شده تا بتواند وزن خودرو را تحمل کند.

نسل جدید تایرهایی که بدون نیاز به هوا کار می‌کنند در همان اوایل 2019 آماده بود، اما کمپانی میشلن ترجیح داد که تا امروز و تکمیل نهایی طرح خود منتظر بماند. این مدل از لاستیک‌ها که نیاز به پنچرگیری و هوا ندارند، می‌توانند بسیار مفید فایده واقع شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*