کیا EV6

کیا EV6 ، بهترین خودروی سال 2022 در بازار اروپا

هر سال در اروپا مراسم بهترین خودروی سال برگزار می‌شود. مراسم بهترین خودرو سال ۲۰۲۲ با برتری کیا EV6 به پایان رسیده است.

هر ساله مراسم بهترین خودروی سال اروپا برگزار می‌شود و در این رویداد کارشناسان و خبرنگاران حوزه خودرو به انتخاب بهترین خودروی سال قاره سبز می‌پردازند. در سال جاری خودروی کیا EV6 توانسته نظر مساعد اکثر خبرنگاران و کارشناسان را جلب کند.

کیا EV6 بهترین خودروی سال ۲۰۲۲ اروپا شد

کیا EV6

در این رقابت پایاپای دو خودروی دیگر موفق شده‌اند تا پس از کیا EV6 در جایگاه‌های بعدی قرار بگیرند. خودروی اول رنو مگان ای تک الکتریک و دومی هیوندای ایونیک 5 است که پس از کیا قرار دارند. همزمانی این رویداد با حمله روسیه به اوکراین باعث شده تا همچون هر سال نگاه‌ها به این مراسم نباشد. از طرفی هیئت منصفه بررسی خودروهای کاندید شده، آرای نمایندگان روسیه را در شمارش‌ها حساب نکردند.

کیا EV6

در ادامه برگزارکنندگان و داوران این رقابت اعلام کردند که آرای این کشور تأثیری در اعلام برنده و رده‌بندی نخواهند داشت. جایزه سال 2022 به خودروی کیا EV6 با کسب 279 امتیاز تعلق گرفت. همان‌طور که گفته شد خودروی رنو مگان الکتریک با دریافت 265 امتیاز و پس از آن هیوندای ایونیک 5 با کسب 261 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

کیا EV6

از دیگر فینالیست‌های این دور از رقابت‌ها می‌توان به پژو 308 با دریافت 191 رأی، اشکودا انیاک با 185 امتیاز، فورد موستانگ ماک ای با 150 و نهایتا سئات کوپرا بورن با اخذ 144 امتیاز اشاره کرد. گفتنی است که کمپانی کیا برای اولین بار در طول تاریخ این رقابت‌هاست که موفق به دریافت جایزه می‌شود.

سیستم دیفرانسیل این خودرو عقب و دو دیفرانسیل است و در چند تیپ مختلف راهی بازار می‌شود. مدل‌هایی که در خود اروپا از این خودرو وجود دارند قادر به طی مسافتی بیش از 528 کیلومتر تنها با یک بار شارژ هستند. نسخه دیفرانسیل عقب این خودرو با طرفیت 58 کیلوواتی و نسخه دو دیفرانسیل آن مجهز به پکیجی با ظرفیت 77.4 کیلووات است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*